Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2014, 12:27

autor: luckie

Wieści ze świata (Grand Theft Auto Online, Capcom, Respawn Entertainment) 18/6/14

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji do Grand Theft Auto Online, zawirowaniach w firmie Capcom oraz nowej grze akcji TPP od Respawn Entertainment. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (koniec o 19:00 w sobotę):

 1. Just Cause 2 – obniżka 80% – 2,99 euro (ok. 12 zł), WWW

Szaleństwo w ciągu tygodnia (koniec o 19:00 w czwartek):

 1. Strike Vector – obniżka 50% - 5,99 euro (ok. 25 zł), WWW
 2. Tiny and Big: Grandpa's Leftovers – obniżka 90% - 0,99 euro (ok. 4 zł), WWW

Oferty tygodniowe (koniec o 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 7 tytułów, WWW

Grand Theft Auto Online

Tym razem Rockstar postanowił ponabijać się z hipsterów - Wieści ze świata (Grand Theft Auto Online, Capcom, Respawn Entertainment) 18/6/14 - wiadomość - 2014-06-18
Tym razem Rockstar postanowił ponabijać się z hipsterów

Grand Theft Auto Online otrzymało aktualizację zatytułowaną I’m Not a Hipster. Dodaje ona sporo świeżej zawartości, w tym ubrań, fryzur i tatuaży, których nie powstydziłby się żaden indywidualista. Gracze mogą również skorzystać z dodatkowych samochodów oraz wziąć udział w nowych zadaniach. Naturalnie, nie mogło też zabraknąć garści usprawnień technicznych – szczegóły patcha opisano na oficjalnej stronie studia Rockstar.

Wyraź siebie w świecie GTA Online - Wieści ze świata (Grand Theft Auto Online, Capcom, Respawn Entertainment) 18/6/14 - wiadomość - 2014-06-18
Wyraź siebie w świecie GTA Online

Forza Horizon 2

Studio Playground Games zapewnia, że gra Forza Horizon 2 nie będzie oferowała mikrotransakcji w postaci płatnych żetonów obecnych w Forza Motorsport 5. Twórcy chcą, by gracze byli traktowani uczciwie i mogli jak najczęściej zmieniać auta oraz ich ulepszenia. System odblokowywania samochodów specjalnych zostanie oparty na „kole fortuny” znanym z przerwszego Forza Horizon. Forza Horizon 2 ukaże się 3 października na Xboksie One i Xboksie 360.

Capcom

Firma Capcom zdeklarowała, że jest otwarta na sprzedaż swoich akcji. Do tej pory, od 2008 roku, Capcom stosował środki zapobiegające tzw. wrogiemu przejęciu (ang. hostile takeover), czyli uzyskaniu kontroli nad firmą poprzez nabycie odpowiedniej liczby akcji. Teraz jednak, zainteresowana strona może wykupić udziały japońskiego wydawcy. Ponadto w tym tygodniu studio Capcom Vancouver opuścił jego prezes, Yoshinori Ono, twórca serii Street Fighter oraz dwóch ostatnich odsłon Dead Rising.

Star Citizen

Pracujące nad Star Citizen studio Cloud Imperium Games, które składa się z pięciu oddziałów (trzech wewnętrznych i dwóch zewnętrznych), obecnie zatrudnia 268 osób. Są to stanowiska utworzone dzięki finansowaniu społecznościowemu – do tej pory społeczność 400 tysięcy graczy przekazała twórcom łącznie ponad 46 milionów dolarów.

Dead Space

Serwis Polygon dowiedział się, że studio Visceral Games – aktualnie zajęte pracami nad Battlefield Hardline – nie wyklucza możliwości powrotu do marki Dead Space. Oznacza to, że aktualnie seria kosmicznych survival horrorów odpoczywa, ale istnieje szansa, iż w przyszłości doczekamy się jej czwartej odsłony.

Respawn Entertainment

Studio Respawn Entertainment pracuje nad nową produkcją, którą nie jest FPS, lecz gra akcji TPP. Wniosek taki można wyciągnąć, przeglądając oferty pracy zamieszczone na oficjalnej stronie twórców Titanfall (serwis All Games Beta wyszczególnił interesujące nas informacje na screenie). Co więcej, okazuje się, że jakiś czas temu do zespołu dołączył Stig Asmussen, współtwórca serii God of War. Wyjaśnił on, że w Respawn Entertainment pracuje już od kilku miesięcy, ale nie zajmuje się nowym Titanfallem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Road Not Taken
 2. Abyss Odyssey
 3. Sunless Sea
 4. Rush for Glory
 5. Archlord II
 6. Catlateral Damage
 7. The Book of Unwritten Tales 2
 8. MotoGP 14

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. GRID: Autosport wyścigi uliczne (PL)
 2. Call of Duty: Advanced Warfare kulisy produkcji - fabuła gry (PL)
 3. The Elder Scrolls Online Live Another Life - trailer
 4. Sonic Boom Rise of Lyric - trailer
 5. Farming Simulator 15 trailer
 6. Rise of Incarnates E3 2014 - trailer
 7. Skyforge The Ascension Atlas
 8. Knight Squad trailer
 9. Guilty Gear Xrd -SIGN- trailer
 10. Dynasty Warriors: Gundam Reborn trailer
 11. Tengami trailer
 12. Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd trailer #2
 13. Woolfie trailer
 14. Fenix Rage trailer
 15. Spectra: 8bit Racing - trailer
 16. Hellraid - cechy gry
 17. Code Name: S.T.E.A.M. preznetacja E3 2014
 18. EVE: Valkyrie - E3 2014 - trailer