Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2014, 12:20

autor: Sarge

Risen 3: Władcy Tytanów - znamy wymagania sprzętowe

Firma Deep Silver podała za pośrednictwem serwisu Steam wymagania sprzętowe nadchodzącej gry Risen 3: Władcy Tytanów. Okazuje się, że w najnowszą produkcję studia Piranha Bytes zagrają nawet posiadacze kilkuletnich pecetów.

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam ujawniono wymagania sprzętowe gry Risen 3: Władcy Tytanów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jakiego komputera będziemy potrzebować do uruchomienia produkcji studia Piranha Bytes oraz do jej komfortowego działania. Zgodnie z przewidywaniami, wymagania wzrosły względem tych dotyczących poprzedniej części serii. Na szczęście w przeciwieństwie do wielu najnowszych tytułów, podane specyfikacje nie wzbudzą przerażenia u posiadaczy słabszych sprzętów. Można bez cienia wątpliwości powiedzieć, że w Risen 3: Władcy Tytanów zagrają nawet użytkownicy kilkuletnich pecetów. Co ciekawe, gra wspiera również system Windows XP, który pomijany jest przez coraz większą liczbę deweloperów. Jeśli mimo wszystko Wasz komputer nie spełnia podanych wymagań, to pozostaje jeszcze alternatywa w postaci zakupu wersji na PlayStation 3 lub Xboksa 360.

Wymagania sprzętowe gry Risen 3: Władcy Tytanów są całkiem przystępne - Risen 3: Władcy Tytanów - znamy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-06-18
Wymagania sprzętowe gry Risen 3: Władcy Tytanów są całkiem przystępne

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Dual Core 2.4 GHz
  2. Pamięć operacyjna: 2 GB
  3. Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 9.0c (GeForce 8500 lub Radeon HD 2600)
  4. System operacyjny: Windows XP SP3

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel Core i5 2.5 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  2. Pamięć operacyjna: 4 GB
  3. Karta grafiki: GeForce GTX 470 lub Radeon HD 5850
  4. System operacyjny: Windows Vista SP1 / Windows 7 64-bit

Ostatnio w sieci pojawiło się sporo zapisów rozgrywki z gry Risen 3: Władcy Tytanów. Można było na nich wypatrzeć, że tytuł prezentuje się nieco lepiej od Risen 2: Mroczne Wody, choć nie ma mowy o wielkim postępie względem produkcji wydanej w 2012 roku. Fani gier tworzonych przez studio Piranha Bytes są jednak przyzwyczajeni do tego, że grafika oraz animacja postaci odstaje od współczesnych tytułów i nie inaczej będzie w nowym Risenie.

Risen 3: Władcy Tytanów to kolejna część popularnej serii RPG-ów określanych mianem duchowych spadkobierców cyklu Gothic. W naszym kraju produkcja zostanie wydana w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na PC oraz po angielsku na PlayStation 3 i Xboksie 360. Firma Cenega (rodzimy dystrybutor) zastrzega, że decyzja o takim podejściu do lokalizacji jest wyłącznie winą światowego wydawcy (Deep Silver).

  1. Zapowiedź – Risen 3: Władcy Tytanów – twórcy serii Gothic stawiają na sprawdzone rozwiązania