Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2014, 11:55

autor: Meehow

Deus Ex: Universe – plotki o cyberpunkowej trylogii oraz powrocie Jensena i Saxona

Według anonimowych źródeł serwisu PlayStation Trophies, za tytułem Deus Ex: Universe ma kryć się m.in. next-genowa trylogia. Ponadto istnieje podobno materiał promocyjny gry Deus Ex: Humanity Divided, w którym pojawić miał się Adam Jensen oraz Ben Saxon.

Deus Ex: Universe - Deus Ex: Universe – plotki o cyberpunkowej trylogii oraz powrocie Jensena i Saxona - wiadomość - 2014-06-18
Deus Ex: Universe

Według anonimowych źródeł serwisu PlayStation Trophies, za wciąż tajemniczym projektem Deus Ex: Universe, o którym pisaliśmy w ubiegłym roku, ma kryć się m.in. next-genowa trylogia, która będzie używała systemu importu zapisów gry w stylu Mass Effect. Podobno początkowo Deus Ex: Universe projektowano jako jedną wielką grę, aczkolwiek ów plan zarzucono, gdyż miał być „zbyt ambitny”. Inną ciekawą informacją jest doniesienie, jakoby inne źródło tego samego serwisu widziało materiał promocyjny gry pt. Deus Ex: Humanity Divided, w którym występuje Adam Jensen (protagonista Deus Ex: Bunt Ludzkości) oraz Ben Saxon (główny bohater Deus Ex: The Fall). Warto również przypomnieć, że końcem marca firma Square Enix zarejestrowała w/w nazwę Deus Ex: Humanity Divided jako nowy znak handlowy odnoszący się m.in. do gier komputerowych, o czym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym.

Wiarygodność powyższych źródeł niestety nie jest weryfikowalna. Powróćmy zatem do świata faktów. Wiadome jest, że pierwsza gra projektu Deus Ex: Universe, najwidoczniej mającego na celu rozbudować markę, znajduje się obecnie w produkcji i ukaże się w bliżej nieznanym terminie na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tytuł tworzy studio Eidos Montreal, które odpowiedzialne jest za znakomite Deus Ex: Bunt Ludzkości. Podtytuł Humanity Divided [ang. Podzielona Ludzkość – przyp. Meehovv] całkiem dobrze wpisuje się w informacje, które zdradzono na oficjalnym blogu deweloperów. Gra ma poruszać problematykę „trans-humanistycznej segregacji”, w tym podziałów klasowych. Pierwszą grafikę koncepcyjną, przedstawiającą cyberpunkowe getto, można obejrzeć poniżej.

Deus Ex: Universe – plotki o cyberpunkowej trylogii oraz powrocie Jensena i Saxona - ilustracja #2

Warto także zaznaczyć, że na projekt Deus Ex: Universe mają składać się również gry na urządzenia przenośne, książki czy komiksy. Wszystko wskazuje na to, że marka Deus Ex zostanie nareszcie rozbudowana tak, jak chociażby wcześniej wspomniane Mass Effect. Dotychczas uraczono nas jedynie komiksem Deus Ex: Human Revolution, rozbudowującym nieco wątki gry, a także książką Icarus Effect, która miała być wprowadzeniem do Buntu Ludzkości. Przy okazji premiery edycji Director’s Cut Buntu Ludzkości pojawiła się także mini-powieść (dostępna wyłącznie przy zamówieniach w sklepie firmy Square Enix) Fallen Angels, która opowiadała o losach Faridy Malik (pani pilot z Buntu Ludzkości) przed wydarzeniami przedstawionymi w Buncie Ludzkości.

Pozostaje już tylko czekać na kolejne oficjalne informacje (lub chociaż wiarygodne przecieki) dotyczące kolejnych odsłon znakomitej cyberpunkowej serii Deus Ex. Z całą pewnością wiele się dzieje w uniwersum, które przez długi czas znajdowało się w stanie uśpienia przerwanym przez premierę Deus Ex: Bunt Ludzkości w 2011 roku. Jak na razie przyszłość maluje się w jasnych/złotych barwach.

Deus Ex to seria cyberpunkowych gier osadzonych we względnie niedalekiej przyszłości. Zapoczątkował ją legendarny Deus Ex z 2000 roku. Kolejnymi odsłonami są Deus Ex: Invisible War (2003 r.), które jednak spotkało się z chłodnym przyjęciem, a także znakomity prequel – Deus Ex: Bunt Ludzkości (2011 r.). Ukazał się także Deus Ex: The Fall, pierwotnie na urządzeniach z systemami iOS oraz Android, a początkiem tego roku również i na pecetach z systemem Windows.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.