Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2013, 17:55

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Nowy Deus Ex w produkcji. Eidos Montreal zdradza plany na przyszłość

Studio Eidos Montreal podzieliło się swoimi planami dotyczącymi marki Deux Ex. Potwierdzono między innymi, że w produkcji znajduje się nowa gra z serii, a także ujawniono dokładną datę wydania Deux Ex: Human Revolution Director’s Cut.

Seria Deux Ex będzie kontynuowana – studio Eidos Montreal planuje rozszerzyć uniwersum - Nowy Deus Ex w drodze. Eidos Montreal zdradza plany na przyszłość  - wiadomość - 2013-10-02
Seria Deux Ex będzie kontynuowana – studio Eidos Montreal planuje rozszerzyć uniwersum

O kontynuacji gry Deus Ex: Bunt Ludzkości plotkuje się od dłuższego czasu. Nadzieję na rychłą zapowiedź wzbudziła rejestracja nazwy Human Defiance, która jednak okazała się nie grą, lecz filmem. Nie musieliśmy zbytnio czekać na kolejne ślady w postaci The Fall, ale i ten tytuł nie był tym, na co czekała rzesza fanów cyklu Deux Ex i, zamiast pełnoprawnej odsłony, otrzymaliśmy grę na urządzenia mobilne. Studio Eidos Montreal dopiero teraz postanowiło oficjalnie ujawnić, że trwają prace nad kolejną produkcją z serii, która zmierza na konsole nowej generacji oraz komputery PC. Nie jest to żadne zaskoczenie, bo prędzej czy później tego się spodziewaliśmy, a całkiem udane wyniki sprzedaży tylko utwierdzały nas w przekonaniu, że kolejna część Deus Exa to tylko kwestia czasu. Niestety, poza opublikowaniem pierwszej grafiki koncepcyjnej nie doczekaliśmy się żadnych konkretów.

Tak prezentuje się pierwszy artwork z nowego Deus Exa

Powodów do radości jest więcej, gdyż producent wpadł na pomysł rozszerzenia dotychczasowego uniwersum. W ramach tzw. Deus Ex Universe twórcy chcą na bieżąco dostarczać graczom nowej zawartości bezpośrednio związanej ze światem gry. Pierwszy elementem nowej układanki będzie zapowiedziana kontynuacja, ale to tylko początek – w planach są także inne, zapewne „mniejsze” gry, książki, nowele graficzne czy popularne ostatnio aplikacje na smartfony i tablety. W tym ostatnim przypadku zespół deweloperski z Montrealu zapewne chciałby pójść w ślady konkurencyjnych firm, takich jak Ubisoft (m.in. Watch Dogs, Assassin’s Creed IV: Black Flag) czy Electronic Arts (Battlefield 4). Rzecz jasna, sama koncepcja Deus Ex Universe zakłada większe wypromowanie marki.

David Anfossi, szef montrealskiego zespołu Eidos, poinformował także o wyznaczeniu daty premiery reżyserskiej edycji Deus Ex: Human Revolution. Po osiemnastu miesiącach pracy ma ona zadebiutować 22 (USA) i 25 października 2013 roku (Europa) na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U. Więcej o rozbudowanej wersji gry z 2011 roku przeczytacie w tym miejscu, a przykładowe zmiany zobaczycie na poniższym zwiastunie.

Niestety, o nowej odsłonie z serii Deus Ex nie usłyszymy w najbliższym czasie. Ze słów Davida Anfossiego wynika, że twórcy nieprędko udzielą dokładniejszych informacji o projekcie, a tym samym premiera gry nastąpi prawdopodobnie później niż w 2014 roku.