Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 14:12

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Watch Dogs – z tabletem wytropisz znajomych

Podczas trwających targów E3 w Los Angeles koncern Ubisoft zorganizował zamknięty pokaz gry Watch Dogs, na którym zademonstrowano fragment rozgrywki z wykorzystaniem iPada w charakterze podręcznej bazy informacji.

Watch Dogs – z tabletem wytropisz znajomych - ilustracja #1
Watch Dogs
  1. gatunek: gry akcji (TPP)
  2. producent: Ubisoft Montreal
  3. wydawca: Ubisoft Entertainment
  4. premiera: 2013 rok
  5. platformy: Xbox 360, PlayStation 3, PC

Tegoroczne Electronic Entertainment Expo upływa pod znakiem poszukiwania sposobu wykorzystania możliwości platform mobilnych w grach. Okazuje się, że nie tylko Nintendo i Microsoft pracują nad tego rodzaju rozwiązaniami. Ubisoft zamierza zaproponować graczom, by do zabawy w Watch Dogs włączyli tablety.

O zamkniętym pokazie zastosowań iPada w nowej grze studia Ubisoft Montreal doniósł Neon Kelly z serwisu VideoGamer. Zaproszeni na spotkanie dziennikarze mieli okazję ponownie zobaczyć fragment rozgrywki z polowaniem na niejakiego Josepha DeMarco. Tym razem jednak część przydatnych informacji prezentowana była na ekranie tabletu.

Uruchomiona aplikacja wyświetlała interaktywną mapę futurystycznego Chicago, na której według zapewnień deweloperów znalazły się wszystkie obiekty, jakie zobaczyć można w grze. Na tym jednak nie koniec, bo na bieżąco pojawiały się również komunikaty i ikonki odwołujące się do aktualnego stanu gry.

Jeden z przedstawicieli Ubisoftu wyjaśnił, że sposób wykorzystania zasobów CTOS (fikcyjnej sieci występującej w Watch Dogs – przyp. red.) będzie miał znaczący wpływ na przebieg rozgrywki. Co ciekawe, dzięki interaktywnej mapie gracze zlokalizują budynki, postaci niezależne, a nawet swoich znajomych bądź wrogów.

„Możecie śledzić złych gości, ale także swoich przyjaciół. Zobaczycie znajomych w czasie rzeczywistym – co robią, albo dowiecie się, w jaki sposób czegoś dokonali. Możecie wejść do ich logów misji i przygotować się w ten sam sposób.”

O tym, że ipadowa aplikacja działa w czasie rzeczywistym przekonał przykład. Prowadzący pokaz zeskanował w grze przypadkowo napotkaną postać niezależną, po czym informacje o niej dodał do CTOS, a te praktycznie natychmiast znalazły się na mapie w tablecie.

Niestety, szczegóły technologii, która stoi za innowacyjnym pomysłem deweloperów z Ubisoft Montreal, nie zostały ujawnione.

  1. Więcej informacji o grze Watch Dogs
  2. Konferencja Ubisoftu – Assassin's Creed III, Far Cry 3 i rewelacyjne Watch Dogs