Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 13:27

InnoGames zapowiedziało pirackie MMO Kartuga

Firma InnoGames zapowiedziała grę Kartuga. Będzie to przeglądarkowe MMO oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami. Całość zostanie utrzymana w klimatach pirackich.

InnoGames zapowiedziało pirackie MMO Kartuga - ilustracja #1

Na trwających obecnie targach E3 firma InnoGames zapowiedziała swój najnowszy projekt. Okazało się nim być utrzymane w klimatach pirackich MMO zatytułowane Kartuga. Gra będzie produkcją przeglądarkową i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Wcielimy się w kapitanów statków. Zabawa polegać ma głównie na toczeniu bitew morskich, zarówno przeciwko innym graczom, jak i ramię w ramię z nimi przeciwko wspólnym wrogom. Nasz masztowiec należeć ma do jednej z trzech klas – do wyboru będzie pełen gracji Niszczyciel, potężny Protektor oraz nadający się do wielu różnych zadań Inżynier. Każdy z tych typów otrzyma własną charakterystykę i zdolności specjalne. Wszystko to pokazuje, że autorzy traktują statki jak postacie graczy.

Bitwy morskie rozgrywane będą w czasie rzeczywistym, a ich wygranie wymagać ma zarówno sprytu, jak i zręcznych palców. Gra umożliwi łatwe zakładanie gildii, a potyczyki pomiędzy licznymi grupami graczy mają być jedną z głównych atrakcji Kartugi. Sporo uwagi poświęcimy też szukaniu skarbów.

InnoGames zapowiedziało pirackie MMO Kartuga - ilustracja #2

Większość czasu spędzimy żeglując po rozległych oceanach, które podzielone zostaną na trzy oddzielne rejony. Każdy z nich zamieszkiwać mają inne frakcje. Za postępy w zabawie nagradzani będziemy punktami doświadczenia potrzebnymi do odblokowania nowych umiejętności, statków i przedmiotów.

Ruszyła już oficjalna strona gry. Na razie nie zawiera ona zbyt wielu informacji. Pozwala za to zgłosić chęć uczestnictwa w nadchodzących beta testach.