Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 06:52

autor: Adrian Werner

Konferencja Ubisoftu – Assassin's Creed III, Far Cry 3 i rewelacyjne Watch Dogs

Na swojej konferencji Ubisoft zaprezentował fragmenty rozgrywki z Assassin's Creed III, Far Cry 3 i Rayman Legends. Największą niespodzianką było jednak Watch Dogs, czyli gra akcji z wyjątkowo rozbudowanym systemem hakowania.

Konferencja Ubisoftu – Assassin's Creed III, Far Cry 3 i rewelacyjne Watch Dogs - ilustracja #1

Ubisoft było trzecią firmą, która zorganizowała konferencję z okazji tegorocznej edycji targów E3.

Just Dance 4

Rozpoczęto od ujawnienia Just Dance 4, czyli najnowszej odsłony szalenie popularnej serii gier tanecznych. Dla Ubisoftu jest to jedna z najważniejszych marek, więc nie dziwi fakt, że na konferencji promował ją raper Flo Rida.

Szykowane są wersje na Wii, PlayStation 3 (z kontrolerem Move), Xboksa 360 z Kinectem oraz na WiiU. Premiera nastąpi w październiku tego roku.

Ujawniono przy okazji niektóre z piosenek, które znajdą się w Just Dance 4:

 • Call Me Maybe – Carly Rae Jepsen
 • Disturbia – Rihanna
 • Good Feeling – Flo Rida
 • Maneater – Nelly Furtado
 • Moves Like Jagger – Maroon 5 ft. Christina Aguilera
 • Never Gonna Give You Up – Rick Astley
 • Rock Lobster – The B-52's
 • So What – P!nk
 • Super Bass – Nicki Minaj
 • You’re The First, The Last, My Everything – Barry White
 • What Makes You Beautiful – One Direction
 • Wild Wild West – Will Smith

Far Cry 3

Na kolejną prezentację wybrano Far Cry 3. Demo rozpoczęło się od widoku atrakcyjnej pani w stroju topless sławiącej dzielność głównego bohatera. Potem mogliśmy obejrzeć m.in. skradanie się po dżungli i cichą eliminację przeciwników, do czego wykorzystany został nóż oraz łuk. Gdy bohater został wykryty rozpętało się prawdziwe piekło i w pewnym momencie do obozu wroga wpadły nawet tygrysy. Nie zabrakło też mocno psychodelicznych fragmentów, które prezentowały się wyśmienicie.

Wypuszczono również tradycyjny zwiastun:

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist zostało oficjalnie ujawnione już kilka godzin wcześniej, na konferencji firmy Microsoft, gdzie ludzie z Ubisoftu zaprezentowali fragment jednej z misji. Pod względem mechaniki rozgrywki gra podąża ścieżką wytyczoną przez Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction. Poza kampanią dostępna będzie opcja zabawy kooperacyjnej. Twórcy posłuchali też głosu fanów i zapowiedzieli powrót znanego z Chaos Theory doskonałego trybu Spies vs Mercs, w którym rywalizują ze sobą drużyny szpiegów i najemników.

Dla przypomnienia, tak prezentowała się gra na konferencji Microsoftu:

Avengers: Battle for Earth

Grze The Avengers: Battle for Earth poświęcono niewiele miejsca i ograniczono się do pokazania krótkiego zwiastuna. Szykowane są wersje na Kinecta i WiiU.

Rayman: Legends

Ubisoft zadeklarował, że zamierza mocno wspierać konsolę WiiU. Na poparcie tych słów zademonstrowano platformówkę Rayman: Legends, która ma być tytułem startowym nowej platformy Nintendo. Na konferencji pokazano przede wszystkim jak działa sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, choć gra umożliwi też skorzystanie z padów i kontrolerów wiimote. Będziemy mogli bawić się samotnie albo z maksymalnie czterema kolegami.

ZombiU

Ubisoft zamierza też zaoferować coś dla dorosłych użytkowników WiiU. Gra ZombieU wydana zostanie wyłącznie na nową konsolę Nintendo i będzie tytułem startowym tej platformy.

Co ciekawe, projekt rozpoczął życie jako Killer Freaks From Outer Space. W trakcie produkcji postanowiono jednak porzucić pierwotne założenia i zamiast inwazji kosmitów dostaniemy zombiakową apokalipsę.

Assassin's Creed III

Assassin's Creed to jedna z najważniejszych marek Ubisoftu, więc nadchodzącej trzeciej części poświęcono sporo miejsca na konferencji. Zaczęto od nowego zwiastuna CG:

Filmik, choć imponujący, był jedynie rozgrzewką przed właściwą demonstracją gry. W jej trakcie mogliśmy obejrzeć m.in. polowanie z łukiem, zakradanie się do brytyjskiego fortu, walkę z wilkami, oraz Connora skaczącego po gałęziach drzew z gracją, której nie powstydziłby się Tarzan.

Sekcję poświęconą Assassin's Creed III zamknął kolejny zwiastun, tym razem złożony z fragmentów rozgrywki:

ShootMania

Ponad 17 mln osób ogląda każdego miesiąca rozgrywki na twitch.tv, wiec nic dziwnego, że Ubisoft chce wpierać segment esports. Temu właśnie ma służyć FPS ShootMania: Storm tworzony przez znane z serii Trackmania francuskie studio Nadeo. Na konferencji rozegrano mecz pomiędzy drużyną męską i żeńską. W skład obu zespołów wchodziły osoby, które zgromadziły sporo tytułów mistrzowskich w różnorodnych turniejach Counter-Strike’a.

Watch Dogs

Prawdziwą gwiazdą tegorocznej konferencji Ubisoftu była jednak gra Watch Dogs, którą mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy.

Zaprezentowało rozbudowane demo tej produkcji, podczas którego mogliśmy obejrzeć, jak główny bohater ułatwia sobie wykonanie zadania poprzez hakowanie systemów elektronicznych i cudzych telefonów. Mechanika ta będzie znacznie bardziej rozbudowana niż to, do czego przyzwyczaiły nas współczesne strzelanki. Przykładowo, zademonstrowano zakłócenie działania sygnalizacji świetlnej w celu spowodowania kraksy.

Pozostałe wieści

Ubisoft pochwalił się, że w na usłudze sieciowej Trials Evolution bawi się już ponad 600 tysięcy graczy. Co więcej, ta społeczność jest bardzo aktywna i stworzyła już 85 tys. Nowych poziomów.

Warto jeszcze wspomnieć, że wydawca zdradził, jakie tytuły zamierza wydać na WiiU. Lista prezentuje się następująco:

 • Rabbids Land
 • Your Shape: Fitness Evolved 2013
 • Sports Connection
 • Skid to Victory
 • Just Dance 4
 • Assassin’s Creed III

Spośród tych tytułów warto zwrócić uwagę na Rabbids Land, czyli kolejną grę z szalonymi kórlikami. Niestety, nie ujawniono żadnych konkretów na temat tego projektu.

Poniżej znajdziecie zapis całej konferencji Ubisoftu:

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej