Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 21:08

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Splinter Cell: Blacklist - pierwsze obrazki i fragment rozgrywki

Sam Fisher w kinowym stylu... tak przynajmniej można sądzić przeglądając pierwsze materiały dotyczące gry Tom Clancy's Splinter Cell : Blacklist. Dzieło ekipy deweloperskiej studia Ubisoft Toronto zadebiutuje wiosną przyszłego roku w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Splinter Cell: Blacklist - pierwsze obrazki i fragment gameplay'a  - ilustracja #1

Firmowana nazwiskiem słynnego pisarza seria gier akcji Tom Clancy's Splinter Cell obchodzi w tym roku 10. urodziny. Do tej pory doczekała się ona pięciu pełnoprawnych odsłon, z których ostatnia - Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction ukazała się dwa lata temu.

Nowa odsłona serii Splinter Cell ma być jednym z gwoździ programu konferencji koncernu Ubisoft na targach E3. Z myślą o graczach, którzy z różnych powodów nie będą mogli w środku nocy śledzić relacji z Los Angeles, wydawca uchylił rąbka tajemnicy. Obszerny fragment gameplay'a gry Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist pokazany został w trakcie eventu zorganizowanego przez Microsoft. Wcześniej na oficjalnej stronie internetowej produkcji pojawiła się pierwsza porcja screenów.

Plotki o powrocie Sama Fishera krążą od kilku dni. Marketingowcy z Ubisoftu najwyraźniej doszli do przekonania, że skoro nie udało się utrzymać tajemnicy, to przynajmniej trzeba rozgrzać atmosferę przed oficjalną zapowiedzią debiutanckiej gry studia Ubisoft Toronto. Pierwsze materiały wskazują, że agent wciąż jest w doskonałej formie, a nawet wydaje się nieco... odmłodzony. To akurat zmiana aktora, który użyczył wizerunku i głosu głównemu bohaterowi. Michaela Ironside'a zastąpił w tej roli Eric Johnson.

Fabuła gry przedstawia zmagania z niebezpieczną organizacją narodów niezadowolonych ze światowego prymatu Stanów Zjednoczonych. Prezydent USA nadaje Fisherowi i kierowanej przez niego jednostce specjalnej prawa do podejmowania wszelkich działań, by zniweczyć plan ataków terrorystycznych, znany jako The Blacklist.

Zagadka:

Przyjrzyjcie się obrazkowi z odprawy. Z pewnością zauważycie napis na monitorze w tle „New Operation – Angel Fire DLC”. Czy to ukryta zapowiedź pierwszego dodatku typu DLC?

Niestety, dla ortodoksyjnych fanów serii mamy przykrą wiadomość. Czasy kiedy główny bohater chował się w cieniu i unikał rozgłosu odeszły w niepamięć. Zaprezentowane fragmenty gameplay'a obfitują w wybuchy i strzelaniny. Deweloperzy z Ubisoft Toronto przekonują jednak, że Blacklist będzie największym projektem w dotychczasowej historii cyklu Splinter Cell.

Rozgrywka stanowić ma miks elementów i rozwiązań doskonale znanych fanom serii oraz innowacji. Pojawi się m.in. wsparcie dla technologii rozpoznawania głosu za pośrednictwem kontrolera Kinect, dzięki czemu gracze będą mogli np. zaabsorbować uwagę przeciwnika krzykiem.

Tom Clancy's Splinter Cell : Black List trafi na sklepowe półki wiosną przyszłego roku. Gra wydana zostanie w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Jadid i Mirawa, czyli inspiracje z życia wzięte?

Scenarzyści Tom Clancy's Splinter Cell : Blacklist najwyraźniej znają zarówno historię, jak i geografię. W ujawnionych fragmentach gameplay'a kilkukrotnie przejawia się nazwa „Jadid”. Co ciekawe, na przełomie XIX i XX wieku tak określany był ruch muzułmańskich reformatorów. Lokacja Mirawa, w której umiejscowiona została baza Jadid, dzieli z kolei nazwę z autentyczną, iracką wioską.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tom Clancy's Splinter Cell : Blacklist