Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 20:47

autor: Hed

Forza Horizon na E3 2012 – premiera 23 października i nowy zwiastun

Potwierdzono datę premiery gry Forza Horizon. Produkcja studia Playground Games wyjdzie w październiku na Xboksie 360. Microsoft pokazał też nowy zwiastun kontynuacji swojej znanej serii wyścigowej.

Forza Horizon na E3 2012 – premiera 23 października i nowy zwiastun - ilustracja #1

Forza Horizon będzie miała amerykańską premierę 23 października tego roku na Xboksie 360. Microsoft potwierdził datę na konferencji podczas targów E3 2012, gdzie pokazano też nowy zwiastun gry, za którą odpowiada studio Playground Games. Produkcja odejdzie od „symulacyjnych” korzeni serii na rzecz bardziej zręcznościowego modelu jazdy i swobodnego zwiedzania otwartego świata w stylu Test Drive Unlimited.

Zwiastun nowej Forzy nie pozostawia złudzeń – to bardziej zręcznościowe i szalone podejście do wyścigów. Po tym spin-offie możemy spodziewać się obszernego świata, cyklu dobowego i jak zwykle wyjątkowo szybkich samochodów. W grze pojawią się takie motywy jak wyścigi uliczne, organizowane w ramach tytułowego fikcyjnego festiwalu Horizon. Nie zabraknie też jeżdżenia po bezdrożach Kolorado i rozwalania samochodów.

W Forza Horizon zobaczymy takie wozy jak Dodge Viper, Nissan Skyline GT R34, Ford GT40, Audi Quattro, Mazda RX8, czy Nissan 370Z. Jak wspomnieliśmy, grę tworzy studio Playground Games, a nie Turn 10, czyli autorzy całej marki. W Playground Games pracują ludzie odpowiedzialni za Project Gotham Racing. Zapowiada się nieźle, chociaż część fanów Forza Motorsport pewnie wolałoby pełnoprawną odsłonę serii.

  1. Oficjalna strona Forza Motorsport

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.