Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 09:15

autor: Adrian Werner

Ubisoft zapowiedziało grę Watch Dogs - pierwsza prezentacja wgniata w fotel

Firma Ubisoft zapowiedziała Watch Dogs, czyli grę akcji z otwartym światem, w której najpotężniejszą bronią bohatera będą jego umiejętności hakerskie.

Przyzwyczailiśmy się już, że o większości nowych gier pokazywanych na każdym E3 dowiadujemy się na długo przed oficjalnym rozpoczęciem targów. Czasem wydawcy są jednak w stanie utrzymać swoje projekty w tajemnicy i sprawić graczom miłą niespodziankę. Sztuka ta udała się firmie Ubisoft, która na własnej konferencji prasowej zaprezentowała nieznaną wcześniej produkcję zatytułowaną Watch Dogs.

Wcielimy się w postać imieniem Aiden Pearce, czyli antybohatera, którego najpotężniejszą bronią jest umiejętność włamywania się do systemów elektronicznych. Dzięki temu potrafi na przykład wywołać karambol poprzez manipulację światłami na skrzyżowaniu lub podłączyć się do miejskiego systemu monitoringu, aby dowiedzieć się więcej na temat swojego celu. Talenty Pearca pozwolą mu na kontrolowanie prawie każdego elementu otaczającego go świata.

Dokonywanie tego wszystkiego jest możliwie dzięki obecności Centralnego Systemu Operacyjnego, czyli ctOS. Rozwiązanie to podłączyło do jednej sieci infrastruktury zarządzające m.in. zasilaniem, miejskim metrem, sygnalizacją świetlną i kamerami monitoringu. W rezultacie metropolie kontrolowane są przez komputery, będące własnością prywatnych firm. Korporacje te wykorzystują swoją pozycję do gromadzenia ogromnych ilości danych na temat każdego mieszkańca.

Gra zaoferuje świat o otwartej strukturze, w którym każdy element podłączony do Centralnego Systemu Operacyjnego stanowić będzie potencjalną broń. Wszystko to nie oznacza wcale, że Aiden jest słabeuszem przyklejonym do ekranu komórki. Wprost przeciwnie – jak pokazuje powyższy filmik bohater doskonale radzi sobie również z fizyczną przemocą i jest w stanie rozprawić się ze znacznie liczniejszymi siłami wroga.

Watch Dogs powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Opracowaniem projektu zajmuje się studio Ubisoft Montreal, a w skład zespołu produkcyjnego wchodzą ludzie, którzy wcześniej brali udział w tworzeniu gier z takich serii Assassin’s Creed, Tom Clancy’s Rainbow Six czy Far Cry. Nie znamy jeszcze planowanej daty premiery.

Ubisoft zapowiedziało grę Watch Dogs - pierwsza prezentacja wgniata w fotel - ilustracja #1
Ubisoft zapowiedziało grę Watch Dogs - pierwsza prezentacja wgniata w fotel - ilustracja #2
Ubisoft zapowiedziało grę Watch Dogs - pierwsza prezentacja wgniata w fotel - ilustracja #3

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Watch Dogs

Watch Dogs