Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2012, 12:54

autor: Aver

Deus Ex: Bunt Ludzkości i Final Fantasy XIII-2 ratują finanse Square Enix

Dobra sprzedaż przygód Adama Jensena oraz Noela i Serah przyczyniła się do znaczącego polepszenia sytuacji firmy Square Enix. Wydawca liczy na kontynuowanie dobrej passy w nadchodzącym roku finansowym.

Firma Square Enix poinformowała dziś, że w zakończonym 31 marca roku finansowym osiągnęła zysk rzędu 6 miliardów jenów (ok. 58 milionów euro). Jest to bardzo dobry wynik, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że rok wcześniej japoński wydawca zanotował stratę w wysokości 12 miliardów jenów (ok. 117 milionów euro).

Deus Ex: Bunt Ludzkości i Final Fantasy XIII-2 ratują finanse Square Enix - ilustracja #1

Według Yoichi Wady, szefa Square Enix, za dobre wyniki odpowiada przede wszystkim „zwiększona sprzedaż gier na konsole, zwłaszcza naszych najważniejszych tytułów – Deus Ex: Bunt Ludzkości […] oraz Final Fantasy XIII-2 […], a także nieustanny rozwój oferty na platformy sieciowe oraz smartfony”.

O dobrej sprzedaży przygód Adama Jensena informowaliśmy już w lutym, pisząc że do końca grudnia tytuł trafił do ponad 2 milionów nabywców na całym świecie. Natomiast gra Final Fantasy XIII-2 zanotowała trzykrotnie gorsze wyniki sprzedaży w Japonii w pierwszych tygodniach po premierze w porównaniu z Final Fantasy XIII. Ostatecznie w Kraju Kwitnącej Wiśni przygody Noela i Serah sprzedały się w zeszłym roku w liczbie 704 236 egzemplarzy. Na szczęście w lutym gra zyskała przychylność klientów w Stanach Zjednoczonych i tym samym dodała swoje trzy grosze do poprawy sytuacji finansowej holdingu. Dokładne wyniki sprzedaży z tej części globu nie są jednak znane.

Teraz Square Enix z nadzieją patrzy w przyszłość. Czy uda jej się uzyskać podobny zysk także w tym roku fiskalnym? Zobaczymy. Z pewnością wydawca ma w rękawie kilka asów. Przed końcem marca 2013 roku do sklepów trafią takie tytuły sygnowane jego logiem jak Hitman: Rozgrzeszenie, Sleeping Dogs, nowa odsłona gry MMO Final Fantasy XIV oraz przygody odmłodzonej Lary Croft w grze akcji Tomb Raider.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.