Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2013, 10:26

autor: Hed

Square Enix zarejestrowało domenę Deus Ex The Fall – kontynuacja, film, czy jeszcze coś innego?

Firma Square Enix zarejestrowała nowe domeny związane z marką Deus Ex. Deus Ex The Fall to być może nazwa następnego projektu z serii, którą w 2011 roku przywróciło do życia studio Eidos Montreal w świetnym Deus Ex: Bunt Ludzkości.

Square Enix rejestruje nowe domeny – czym jest Deus Ex The Fall? - Square Enix zarejestrowało domenę Deus Ex The Fall – kontynuacja, film, czy jeszcze coś innego? - wiadomość - 2013-03-06
Square Enix rejestruje nowe domeny – czym jest Deus Ex The Fall?

Firma Square Enix zarejestrowała domeny o nazwie Deus Ex The Fall, przekazał Superannuation, użytkownik specjalizujący się w podobnych odkryciach. Odczytano to, jako przygotowanie do ujawnienia kontynuacji świetnego Deus Ex: Bunt Ludzkości, która mogłaby otrzymać podtytuł The Fall. Należy jednak pamiętać, że do tej pory wydawca nie mówił otwarcie o następnej odsłonie swojej cyberpunkowej serii i jeszcze nie skomentował nowego znaleziska.

W posiadaniu Square Enix są co najmniej trzy wersje domeny „deusexthefall” - z końcówkami „.com”, „.net” oraz „.co.uk”. Wygląda więc na to, że firma szykuje coś nowego w temacie marki, której świetność z powodzeniem przywróciło studio Eidos Montreal. Na razie trzeba traktować sprawę w kategoriach domysłów. Pamiętamy, że niedawno wypłynęła nazwa Deus Ex: Human Defiance, którą także traktowano jako grę. Okazało się jednak, że chodzi o adaptację filmową.

Kontynuacja Deus Ex: Bunt Ludzkości jest oczywistością, bo produkcja spodobała się recenzentom i graczom oraz, co chyba ważniejsze w tym przypadku, sprzedała się naprawdę dobrze. Square Enix musi kuć żelazo póki gorące i jasne jest, że Deus Ex powróci. Pytanie tylko, kiedy i na jakie platformy. Zgadujemy, że nowa gra pojawi się na pecetach oraz konsolach następnej generacji, czyli PlayStation 4 oraz rzekomym następcy Xboksa, którego podobno poznamy w kwietniu.

Deus Ex to seria cyberpunkowych gier akcji z rozbudowanymi elementami RPG. Pierwsza odsłona produkcji, stworzona przez Warrena Spectora i Harvey’a Smitha, pojawiła się w 2000 roku i zyskała spore uznanie. Oficjalna kontynuacja z 2003 roku, czyli Deus Ex: Invisible War, niestety okazała się znacznie słabsza. Po wielu latach oczekiwań fani dostali trzecią grę w 2011 roku - Deus Ex: Bunt Ludzkości spełnił oczekiwania i ponownie rozbudził zainteresowanie cyberpunkiem.

  1. Oficjalna strona firmy Square Enix