Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2013, 08:40

autor: Góral

Square Enix zarejestrowało nazwę Deus Ex: Human Defiance. Nowa część serii w drodze?

Firma Square Enix zarejestrowała nazwę Deus Ex: Human Defiance. Obecnie nie dysponujemy żadnymi informacjami na ten temat, ale w sieci momentalnie pojawiły się pogłoski o kolejnej odsłonie, dodatku i edycji gry na konsolę Wii U.

Firma Square Enix, wydawca gry Deus Ex: Bunt Ludzkości, zarejestrowała nazwę Deus Ex: Human Defiance. Niestety, obecnie nie posiadamy żadnych informacji na temat tego tytułu. Pozostają nam tylko plotki krążące po sieci.

Deus Ex: Human Defiance – nowa odsłona kultowej serii gier?
Deus Ex: Human Defiance – nowa odsłona kultowej serii gier?

Wieść internetowa głosi, że chodzi o edycję gry z 2011 roku, tyle, że przeznaczoną dla konsoli Nintendo Wii U. Produkcja miałaby zawierać wszystkie dodatki, kilka nowych elementów i oczywiście wykorzystywałaby w jakiś sposób unikalny kontroler najnowszej platformy sprzętowej Nintendo. Równie dobrze sprawa może dotyczyć nowego rozszerzenia do ciepło przyjętej gry. Bardzo prawdopodobna wydaje się być także kolejna odsłona kultowej serii. Być może firma przymierza się już do oficjalnej zapowiedzi, np. podczas czerwcowych targów E3? Na oficjalne wyjaśnienia musimy niestety jeszcze poczekać.

Deus Ex: Bunt Ludzkości ukazał się 23 sierpnia 2011 roku w wersji na konsole PlayStation 3, Xbox 360, a także komputery PC. Tytuł okazał się nadzwyczaj udanym restartem kultowej serii i z miejsca zdobył uznanie mediów, dzięki czemu obecnie może pochwalić się średnią na serwisie Metacritic wynoszącą 90 na 100 punktów (w wersji na PC). Gra została także doceniona przez samych graczy, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy (ostatnie dane z lutego 2012 roku).