Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2014, 07:52

autor: Adrian Werner

Risen 3: Władcy tytanów – obejrzyj półgodzinny zapis rozgrywki z wersji beta

W sieci pojawił się nowy materiał video z gry Risen 3: Władcy tytanów. Stanowi on półgodzinny zapis rozgrywki z wersji beta i pozwala dobrze ocenić, jak prezentuje się w akcji trzecia część popularnej serii cRPG-ów zespołu Piranha Bytes.

Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od premiery gry Risen 3: Władcy tytanów, czyli trzeciej odsłony popularnego cyklu cRPG-ów autorstwa studia Piranha Bytes. Projekt zapowiedziano w lutym, więc nic dziwnego, że tempo udostępniania nowych informacji i materiałów jest imponujące. Najnowszy filmik jest jednak zdecydowanie najciekawszym z dotychczasowych. Stanowi bowiem półgodzinny zapis rozgrywki z wersji beta. Całość pochodzi z niemieckojęzycznego wydania gry, ale i tak pozwala na dosyć dokładne ocenienie jak prezentuje się ten tytuł w akcji. Oglądając go można dojść do wniosku, że raczej nie powinniśmy spodziewać się żadnych rewolucyjnych zmian. Zarówno jakość grafiki, jak i mechanizmy rozgrywki wydają się być jedynie lekko ulepszone w porównaniu z poprzednimi odsłonami. Mimo to, gra prezentuje się obiecująco i powinna zapewnić fanom gatunku długie godziny dobrej zabawy.

Risen 3: Władcy tytanów trafi do sprzedaży 15 sierpnia tego roku. W planach są wyłącznie edycje na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360. Brak wydań na konsole nowej generacji był zapewne głównym powodem, dla którego Piranha Bytes postanowiło nie opracowywać nowego silnika graficznego i zamiast tego wykorzystano lekko podrasowaną wersję technologii z Risen 2: Dark Waters. Efekt końcowy raczej nie będzie mógł rywalizować z takimi konkurencyjnymi RPG-ami jak Lords of the Fallen czy Wiedźmin 3: Dziki Gon, ale mimo to Risen 3: Władcy tytanów i tak prezentuje się całkiem przyzwoicie i raczej nie odstraszy nikogo poziomem oprawy graficznej.

Gra postawi na bardziej tradycyjne klimaty fantasy, co powinno przypaść do gustu fanom cyklu Gothic. - Risen 3: Władcy tytanów – obejrzyj półgodzinny zapis rozgrywki z wersji beta - wiadomość - 2014-05-24
Gra postawi na bardziej tradycyjne klimaty fantasy, co powinno przypaść do gustu fanom cyklu Gothic.

Spore zmiany nastąpią za to w innych aspektach gry. Piranha Bytes chce stworzyć produkcję, która zyska sympatię fanów serii Gothic. W rezultacie pirackie klimatu ustąpią miejsca bardziej tradycyjnemu mrocznemu fantasy, a system walki oparty zostanie na czterech podstawowych ruchach. Rozmiary świata zostaną solidnie zwiększone, choć niestety stary silnik oznacza, że podczas jego eksplorowania będziemy oglądali ekrany wczytywania danych. Ciekawie zapowiada się natomiast wprowadzenie równoległej do krainy śmiertelników domeny umarłych, gdzie spotkamy postacie z poprzednich odsłon cyklu.

Przypomnijmy na koniec, że w naszym kraju gra ukaże się w wersji z polskimi napisami wyłącznie na pecety. Natomiast posiadacze PlayStation 3 i Xboksa 360 będą mogli bawić się jedynie w wydanie anglojęzyczne. Decyzja o braku dubbingu na PC oraz jakiejkolwiek lokalizacji na konsolach podjęta została przez światowego wydawcę projektu, czyli firmę Deep Silver.

  1. Oficjalna strona gry Risen 3: Władcy tytanów
  2. Risen 3: Titan Lords – twórcy serii Gothic stawiają na sprawdzone rozwiązania (zapowiedź)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.