Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 09:26

autor: Góral

Star Citizen z 46 mln dolarów i nową aktualizacją

Twórcy gry Star Citizen uzyskali od fanów ponad 46 mln dolarów na produkcję wyczekiwanego space-sima. Jednocześnie opublikowano nowy patch, zawierający poprawki modułu Arena Commander, oraz poinformowano, że część osób otrzymała dostęp do funkcjonalności multiplayer tego trybu.

Twórcy Star Citizen dysponują kosmicznym budżetem. - Star Citizen z 46 mln dolarów i nową aktualizacją - wiadomość - 2014-06-13
Twórcy Star Citizen dysponują kosmicznym budżetem.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o uzyskaniu przez studio Cloud Imperium Games 45 mln dolarów na produkcję kosmicznego symulatora Star Citizen, a tu nagle okazało się, że akcja cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem, niż w ostatnich miesiącach, gdyż wczoraj przekroczono próg 46 mln dolarów. Sytuacja z pewnością ma związek z niedawno udostępnionym modułem Arena Commander, który pozwala w końcu zasiąść za sterami statku i pobawić się w kilku trybach. Co ciekawe, Chris Roberts zapytał fanów, czy studio w dalszym ciągu ma kontynuować politykę ogłaszania kolejnych celów zbiórki pieniędzy, które, powiedzmy sobie szczerze, w ostatnim czasie były bo były (dział z informacjami na temat statków na oficjalnej stronie, jakiś artefakt, dodatkowy statek, który i tak by powstał, Itd.).

W związku z tym deweloper chce się po prostu skupić na dewelopingu, gdyż gra tak czy siak będzie stale rozwijana, a w kolejnych wiadomościach byłyby publikowane informacje o postępach prac. Fani mogą wyrażać swoją opinię w tym miejscu. Oczywiście Star Citizen dalej znajdować ma się w sprzedaży, więc niezależnie od wyniku ankiety, wczesna wersja produkcji i szereg dodatkowych elementów dostępna jest i będzie na oficjalnej stronie.

Przy okazji warto wspomnieć, że moduł Arena Commander doczekał się już pierwszej aktualizacji wraz z patchem 12.2. Wśród zmian i nowinek znajdziemy m.in.:

  • dodanie opcji Invert Flight Mouse i Invert Flight Controller,
  • katapultowanie się zaliczane jest teraz jako zgon,
  • usprawniono działanie oświetlenia w przypadku podzespołów firmy AMD,
  • umożliwiono dostęp do listy rankingowej podczas oczekiwania na odrodzenie,
  • naprawiono crashe na koniec rundy,
  • dodano / usprawniono niektóre animacje w przypadku pojazdów 300i i Aurora.

Jednocześnie poinformowano, że niewielka ilość osób otrzymała dostęp do multiplayera Arena Commander, a wkrótce do ich grona ma dołączyć znacznie więcej graczy.