Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Tiny and Big: Grandpa's Leftovers (PC)

Tiny and Big: Grandpa's Leftovers PC

Tiny and Big: Grandpa's Leftovers to pełna świeżych pomysłów trójwymiarowa platformówka, w której możemy do woli siekać laserem otocznie na małe kawałki.

Zręcznościowe | platformówki 3D | elementy logiczne | indie

PC Windows
Okładka Tiny and Big: Grandpa's Leftovers (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19czerwca2012

Tiny and Big: Grandpa's Leftovers to nietypowa platformówka 3D z rozbudowanym systemem destrukcji otoczenia. Jest to debiutancka produkcja niezależnego niemieckiego zespołu Black Pants Game Studio.

Wcielamy się w stworka imieniem Tiny – maniaka technologii, który nie rozstaje się z tnącym wszystko laserem. Naszym głównym wrogiem jest zły Big, który podstępnie ukradł jedyne, co zostawił nam w spadku dziadek, czyli białe gatki o rzekomo magicznych właściwościach. Trop pozostawiony przez złodzieja prowadzi do złowieszczej pustyni, którą od dawna wszyscy omijają z daleka.

Jak widać, fabuła jest nastawiona na humor, ale to nie scenariusz stanowi o sile tej gry. Zamiast tego prawdziwą gwiazdą jest mechanika korzystania z lasera. Jego promień potrafi przeciąć prawie wszystko i to my własnoręcznie kontrolujemy jego drogę. Oznacza to, że możemy dowolnie wycinać elementy otoczenia. Tiny posiada również zestaw przylepnych rakiet oraz przypominające lasso urządzenie, które służy to przeciągania obiektów. Wykorzystanie tych trzech przedmiotów tworzy rdzeń rozgrywki - zabawa polega bowiem głównie na siekaniu lokacji na kawałki, a następnie manipulowania nimi za pomocą lassa i rakiet. Działa to wyśmienicie dzięki zastosowaniu realistycznego silnika fizycznego, który sprawia, że nie mamy problemów z przewidzeniem jaki efekt wywołają nasze działania. Poza elementami logicznymi nie brakuje też typowo platformówkowych wyzwań, w których musimy popisać się zręcznością.

Tiny and Big: Grandpa's Leftovers posiada atrakcyjną oprawę graficzną. Jest ona utrzymana w oryginalnym stylu dzięki zastosowaniu malowanych tekstur, które nałożone na trójwymiarowe obiekty dają bardzo nietypowy, ale jednocześnie ładny rezultat. Dodatkową atrakcją jest świetny soundtrack, na który składa się piętnaście utworów niezależnych zespołów muzycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.5 / 10 na podstawie 134 ocen czytelników.

Gry podobne do Tiny and Big: Grandpa's Leftovers

Wymagania wiekowe Tiny and Big: Grandpa's Leftovers

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tiny and Big: Grandpa's Leftovers

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM (2.5 GB - Vista/7), karta grafiki (GeForce 8600 lub lepsza), 1,5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

hedasw Ekspert 2 lipca 2012

Recenzja Tiny & Big: Granpa’s Leftovers daje odpowiedź na to, czy warto kupić grę o profesjonalnym przecinaczu skał. Ta radosna i pomysłowa gra platformowa 3D mogła być bardzo dobra, ale jej autorom zabrakło trochę kunsztu.

6.0