Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rush for Glory (PC)
OkładkaRush for Glory (PC)

Rush for Glory PC

Rush For Glory to gra oparta na klasycznym schemacie rozgrywki typu tower defense. Gracz musi bronić swojej bazy przed najazdem kosmitów, korzystając z różnego rodzaju broni i mocy, jak również wykorzystując liczebność swojej armii obronnej.

Strategiczne | RTS | tower defense

Rush for Glory Premiera PC

18czerwca2014

producent: Immanitas Entertainment wydawca: Immanitas Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rush for Glory to kolejna z przedstawicielek gier strategicznych typu tower defense. Zadaniem gracza, jak zostało to przyjęte w kanonie tego gatunku, jest obrona swojej bazy przed atakami przeciwników z wykorzystaniem wszystkich dostępnych sił i możliwości.

Gracz staje do walki w obliczu niespodziewanego najazdu kosmitów, którzy swoim zmasowanym atakiem próbują przejąć kontrolowany przez nas teren. Twórcy oferują kampanię dla jednego gracza, składającą się z 10 rozbudowanych scenariuszy – brak tutaj sieciowych trybów rozgrywki. Do obrony wykorzystujemy wieże, rozmieszczając je w strategicznych punktach, umożliwiających skuteczne odpieranie kolejnych szarż – w sumie twórcy oferują nam pięć różnych typów budynków, które możemy rozbudować za pomocą trzech ulepszeń. Dodatkową możliwością skutecznej defensywy jest skorzystanie z ataków spowalniających ruchy oddziałów wroga lub uszczuplających jego liczebność – wśród nich znajdziemy m.in. różnorodne pułapki czy śmiercionośny deszcz. Oprócz wież, do obrony angażujemy ponadto różnorodne jednostki, mające odmienne zastosowanie na polu walki i odpowiadające za wsparcie, leczenie lub przenikanie w szeregi przeciwnika. Kolejne zwycięstwa przynoszą specjalne punkty doświadczenia, które wymieniamy na zestaw blisko czterdziestu ulepszeń znajdujących się w drzewku umiejętności.

Gracz musi stawić czoła blisko trzydziestu różnorodnym typom kosmicznych żołnierzy i machin – każdy poziom kończy się ponadto walką z bossem, która okazuje się prawdziwym testem sił dla kontrolowanej armii. Dodatkowym urozmaiceniem rozgrywki jest 10 minigier uruchamianych podczas kolejnych stadiów procesu obrony własnej bazy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rush for Glory: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rush for Glory Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza)
  • 850 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8