Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2014, 21:25

autor: Ender

Shards Online – nowe MMORPG twórców Ultima Online i serii Elder Scrolls

Powołane właśnie do życia studio Citadel, w którego skład wchodzą weterani z branży, zapowiedziało swój pierwszy projekt – MMORPG Shards Online. Gra inspirowana jest wczesnymi produkcjami z gatunku, takimi jak Ultima Online i ma oferować w pełni otwarty świat, który ukazany zostanie z widoku izometrycznego.

W skład Citadel Studios wchodzi w tej chwili kilkanaście osób - Shards Online – nowe MMORPG twórców Ultima Online i serii Elder Scrolls - wiadomość - 2014-03-11
W skład Citadel Studios wchodzi w tej chwili kilkanaście osób

Citadel Studios to właśnie oficjalnie powołany do życia niezależny zespół deweloperski. W jego skład wchodzą weterani branży, którzy pracowali nad wieloma znanymi tytułami. Producenci wymieniają gry, takie jak Ultima Online, Dark Age of Camelot, Warhammer Online oraz serie Elder Scrolls, Madden i NASCAR. Twórcy twierdzą, że mieli do czynienia z wszelkimi możliwymi gatunkami oraz platformami, ale mieli już dość współpracy z dużymi korporacjami i wydawcami, którzy utrudniali im realizacje własnych pomysłów. Stąd też pomysł na założenie własnego studia. Pierwszym projektem Citadel jest gra MMORPG Shards Online.

Tytuł powstający już od przeszło pół roku pojawi się na komputerach PC. Napędzana silnikiem Unity produkcja ma być hołdem złożonym klasycznym sieciowym RPG-om, takim jak Ultima Online. Otwarty sandboksowy świat Shards Online zostanie przedstawiony, co dziś wyjątkowo rzadkie, za pomocą widoku izometrycznego. Citadel Studios zapowiada przystępny i wciągający system walki, pozwalający na zabawę dużych zorganizowanych grup. Rozgrywka oparta ma być na wykorzystaniu rozmaitych umiejętności, które rozwijane są z czasem (brak typowych punktów doświadczenia).

Jeżeli chodzi o elementy sandboksowe, twórcy zapewniają, że za kształt gry w równym stopniu co oni będzie odpowiadać jej społeczność. Wszystkie lokacje mają być ze sobą połączone. Zamieszkiwać będą ją postacie niezależne i stwory, prowadzące własne wirtualne życie. Deweloperzy chcą, by oprawa graficzna tytułu była przyjemna dla oka i równocześnie nie wymagała mocnego sprzętu.

W tej chwili trudno zweryfikować zapewnienia twórców. Na opublikowanym pierwszym teaserze gry nie znajdziemy żadnych materiałów, poza logiem oraz jedną prostą grafiką.

  1. Oficjalna strona Citadel Studios