Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2011, 14:35

Wieści ze świata (GTA V, Magicka, Castlevania: Lords of Shadow) 28/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym dodatku do Magicki, trylogii Alien Breed, nowym studiu byłych pracowników Bizarre Creations, a także zamieszaniu wokół GTA V. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym dodatku do Magicki, trylogii Alien Breed, nowym studiu byłych pracowników Bizarre Creations, a także zamieszaniu wokół GTA V. Zapraszamy do lektury.

Magicka

Studio Arrowhead udostępniło wszystkim posiadaczom pecetowej, przygodowej gry akcji Magicka darmowy dodatek DLC Mea Culpa. O szczegółach na temat jego zawartości przeczytacie na łamach Steama.

Wieści ze świata (GTA V, Magicka, Castlevania: Lords of Shadow) 28/02/11 - ilustracja #1

The Hunter

W ramach darmowej gry sieciowej The Hunter (wydanej w marcu 2009 roku), w której gracze wcielają się w łowców zwierząt, zarejestrowanych zostało już 500 tysięcy kont. Więcej szczegółów dotyczących rezultatu produkcji studia Expansive Worlds znajdziecie na łamach jej oficjalnej strony internetowej.

Company of Heroes Online

Choć koniec Company of Heroes Online jest już bliski, Relic Entertainment nie ustaje w publikacji nowych mapek. Tym razem wybór padł na Carpiquet (dla dwóch osób) oraz Hedgerow Siege (dla ośmiu graczy).

Alien Breed

Trylogia Alien Breed, w skład której wchodzą odsłony Evolution, Assault oraz Descent (dostępne dotąd wyłącznie z poziomu Xbox Live Arcade), 18 marca zostanie udostępniona na Xboksa 360 w wersji pudełkowej. Seria jest oczywiście wznowieniem klasycznej strzelaniny, przygotowanym przez ekipę studia Team 17 Software.

Wieści ze świata (GTA V, Magicka, Castlevania: Lords of Shadow) 28/02/11 - ilustracja #2

Bizarre Creations

EDGE donosi, że byli pracownicy firmy Bizarre Creations, która zakończyła swoją działalność 15 lutego, nie zasypiają gruszek w popiele. Grupa pod przewodnictwem Pete’a Wallace’a założyła bowiem nowe studio deweloperskie – Lucid Games. Na informacje o pierwszych grach z pewnością przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Castlevania: Lords of Shadow

Stowarzyszenie International Film Music Critics przyznało swoje doroczne nagrody za największe dokonania w sferze muzyki filmowej. W kategorii Best Original Score for a Video Game or Interactive Media wyróżnienie zdobyła gra akcji Castlevania: Lords of Shadow, a konkretnie kompozytor ścieżki dźwiękowej, Óscar Araujo.

Interstellar Marines

Gert Haar-Jorgensen, współzałożyciel niezależnego Zero Point Software, przedstawił niecodzienny plan ratowania finansów studia. Producent pragnie tego dokonać poprzez sprzedaż należących do niego akcji firmy (wystawił ich 100 tysięcy, z czego ponad 5 tysięcy już nabyto). Do tej pory fani studia za przekazywanie dotacji na jego rzecz otrzymywali w strzelaninie Interstellar Marines specjalne medale.

GTA V

Aktor Declan Mulvey był przez moment na ustach całego świata. Artysta trafił na łamy serwisów o grach po tym, jak na jego stronie internetowej pojawiła się informacje o udziale w pracach nad GTA V. Jak się jednak okazało, że zamieszanie było wynikiem tylko i wyłącznie pomyłki, jaką Mulvey popełnił przy zapisywaniu tytułu gry. Chodziło mu bowiem o GTA IV.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Wildlife Park 3

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Super Monkey Ball 3D - trailer #1

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - gameplay #1

Orcs Must Die! - trailer #1

Yars' Revenge - insekty i broń

Fable III - Traitor's Keep Pack

Gears of War 3 - Multiplayer Beta

Crysis 2 - Be Invisible

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution

SOCOM: Polskie Siły Specjalne - Co-Op

inFamous 2 - Duality Trailer

Rango The Video Game - film startowy

The Conduit 2 - Multiplayer Trailer

Asphalt 3D - film startowy

Cloning Clyde - trailer #1

F.3.A.R. - Z dziennika dewelopera #3 (PL)

gry