Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Wing Commander (PC)
OkładkaWing Commander (PC)

Wing Commander PC

Jako początkujący pilot, bezpośrednio po akademii, zostajemy wciągnięci w wir kosmicznej wojny z rasą Kilrathi. Służbę rozpoczynamy na okręcie flagowym konfederacji TCS Tiger’s Claw, operującym w sektorze Vega.

Symulacje | FPP | science fiction | kosmiczne | Xbox Game Pass | EA Play

Wing Commander Premiera PC

27września1990

producent: Origin Systems wydawca: Origin Systems

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stworzony przez firmę Origin w 1990 roku Wing Commander wyznaczył nowe ścieżki rozwoju symulatorów kosmicznych. Stało się tak nie tylko przez zastosowanie nowoczesnych technik graficznych i muzycznych (jako jedna z pierwszych gra wykorzystywała tryb VGA i została zoptymalizowana pod kątem współpracy z kartami Sound Blaster) , ale głównie za sprawą interesującej fabuły i zróżnicowanym misjom bojowym. Grę zaczynamy jako początkujący pilot, który bezpośrednio po ukończeniu akademii zostaje wciągnięty w wir kosmicznej wojny z rasą Kilrathi. Służbę rozpoczynamy na okręcie flagowym konfederacji TCS Tiger’s Claw, operującym w sektorze Vega, gdzie teoretyczne przygotowanie przyjdzie nam zmierzyć z bezwzględnym wrogiem ludzkości.

Głównym atutem samej walki było innowacyjne wprowadzenie skrzydłowych, wzorowane na lotnictwie wojskowym. W czasie wykonywania misji nie jesteśmy już pozostawieni sami sobie, lecz towarzyszy nam wsparcie, z którym w dodatku można się komunikować i wydawać proste polecenia, typu atakuj mój cel, atakuj dowolny cel, wracaj do bazy itp. Misje są zróżnicowane: niektóre wymagają zlikwidowania wszystkich przeciwników w sektorze, inne zaatakowania większych krążowników czy transportowców, a jeszcze inne zmuszą nas do ochrony własnych konwojów. Wymaga to starannego przygotowania do każdej misji, wyboru odpowiedniego statku i wykorzystania jego atutów w walce. Co najważniejsze fabuła gry nie jest liniowa - wojnę z Kilrathi można wygra, ale i przegrać. Sposób wykonania przez nas misji będzie miał ogromne znaczenie na dalszy przebieg wojny.

Olbrzymi sukces gry spowodował szybkie wypuszczenie przez Origin dwóch dodatków, zatytułowanych The Secret Mission i The Secret Mission 2 - Crusade.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 550 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wing Commander: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wing Commander Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • IBM PC AT 286
  • 1 MB RAM
  • karta muzyczna + wykorzystuje joystick