Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2010, 21:12

Darmowy Wing Commander z okazji 20-lecia powstania kultowego symulatora?

Paul Barnett, dyrektor kreatywny firmy Mythic Entertainment, poinformował za sprawą Twittera, że z uwagi na 20 rocznicę powstania pierwszej odsłony kultowego Wing Commandera zamierza doprowadzić do wydania zupełnie darmowej reedycji kultowego symulatora kosmicznego.

Paul Barnett, dyrektor kreatywny firmy Mythic Entertainment, poinformował za sprawą Twittera, że z uwagi na 20 rocznicę powstania pierwszej odsłony Wing Commandera zamierza doprowadzić do wydania zupełnie darmowej reedycji kultowego symulatora kosmicznego.

Darmowy Wing Commander z okazji 20-lecia powstania kultowego symulatora? - ilustracja #1

Wing Commander wyznaczył nowe ścieżki rozwoju symulatorów kosmicznych.

Barnett chciałby, aby gra trafiła do Sieci w wersji pozbawionej zabezpieczeń antypirackich, a także oferującej pakiet sekretnych misji. Do poprawnego działania Wing Commandera na nowym sprzęcie miałby posłużyć DOSBox, czyli programowy emulator środowiska DOS. Podobno Barnett ma już plik gotowy do dystrybucji.

Od 26 września Barnett stara się zarazić pomysłem media branżowe, a także uzyskać pozwolenie na publikację od Electronic Arts, czyli firmy będącej w posiadaniu praw do marki Wing Commander. W swoim ostatnim wpisie prosi, aby wszyscy zainteresowani tematem trzymali za niego kciuki. My trzymamy.