Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2012, 18:10

autor: Ender

Grand Theft Auto: Vice City trafi na urządzenia z systemami iOS i Android

Firma Rockstar zapowiedziała, że z okazji dziesiątej rocznicy ukazania się Grand Theft Auto: Vice City gra zostanie przeniesiona na urządzenia korzystające z systemów iOS i Android. Port będzie mógł pochwalić się poprawioną oprawą graficzną oraz innymi ulepszeniami.

Port Grand Theft Auto III okazał się sukcesem, któremu sprzyjał fakt, że urządzenia mobilne bez większych problemów radziły sobie z oprawą graficzną i rozmiarami gry - 2012-10-26
Port Grand Theft Auto III okazał się sukcesem, któremu sprzyjał fakt, że urządzenia mobilne bez większych problemów radziły sobie z oprawą graficzną i rozmiarami gry

Prawie rok temu na urządzeniach mobilnych, korzystających z systemów iOS i Android, ukazała się specjalna wersja gry Grand Theft Auto III. Dziś na swoim oficjalnym blogu Rockstar zapowiedziało wydanie na tych samych platformach rocznicowej edycji Grand Theft Auto: Vice City. Produkcja, której oryginalna premiera miała miejsce w 2002 roku, zostanie przystosowana do sterowania za pomocą ekranów dotykowych oraz wzbogacona o liczne poprawki oprawy graficznej. Deweloperzy nie zdradzili na razie jak daleko będą sięgać te ulepszenia i co zmieni się w samej grze, która powinna być dostępna pod koniec tej jesieni.

W najbliższych tygodniach deweloper opublikuje jeszcze listę kompatybilnych urządzeń, które bez problemu przeniosą nas do lat 80. i słonecznego Vice City. Cena gry nie jest na razie znana, ale GTA III sprzedawane było w ubiegłym roku za około 5 dolarów, tak więc możemy spodziewać się, że za nowy port zapłacimy podobną sumę.

Warto dodać, że z okazji zbliżającej się rocznicy, studio ma także zamiar podzielić się z fanami wcześniej niepublikowanymi materiałami z produkcji tytułu, takimi jak grafiki koncepcyjne, a także przygotować specjalny trailer gry, w którym zawrze jej najważniejsze i najbardziej ikoniczne sceny.

  1. Oficjalna strona Rockstar Games