Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPS4XONE
Okładka Penguin Wars (XONE)
OkładkaPenguin Wars (XONE)

Penguin Wars

Remake gry zręcznościowej z 1985 roku opracowany przez studio City Connection. Zabawa toczy się na specjalnym stole, na którego końcach rezydują zwierzęce postacie kontrolowane przez graczy, zróżnicowane pod kątem cech i zdolności.

Zręcznościowe | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Penguin Wars Premiera

15sie2018

Switch

30sie2018

PS4

data nieogłoszona

XONE

producent: City Connection wydawca: City Connection

Gry podobne do Penguin Wars

Overcooked

Super Bomberman R

Radical Rabbit Stew

Penguin Wars to remake gry zręcznościowej z 1985 roku, opracowany przez studio City Connection. Produkcja powstała z myślą o platformie PS4, XONE i Switch.

Mechanika

Zasady, jakimi rządzi się zabawa w Penguin Wars, są wyjątkowo proste – zmagania toczą się bowiem na specjalnym stole, na którego końcach rezydują kontrolowane przez graczy, zwierzęce postacie zróżnicowane pod kątem cech i zdolności.

W podstawowym wariancie rozgrywki zawodnicy odbijają pomiędzy sobą białe kule – wygrywa ten, któremu uda się jako pierwszemu przerzucić na stronę przeciwnika wszystkie dziesięć piłek lub trafić go wystarczającą ilość razy, by jego pasek wytrzymałości spadł do zera. Rozgrywkę urozmaicają modyfikatory, które nie były obecne w oryginale (mowa choćby o zamianie kul w bomby), a także przeszkody pojawiające się na powierzchni stołu.

Tryby gry

Wydane na platformę PS4, XONE i Switch Penguin Wars oferuje możliwość zabawy w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie trójki innych graczy. Rozgrywka może się toczyć w wariancie jeden na jednego lub dwóch na dwóch. Oprócz tego w grze pojawia się tryb fabularny, w którym śledzimy losy poszczególnych zawodników.

Kwestie techniczne

Na potrzeby nowego wcielenia Penguin Wars deweloperzy przygotowali od podstaw całą warstwę audiowizualną – kolorowa oprawa graficzna cieszy oko współczesnymi efektami specjalnymi towarzyszącymi wymianie piłek, z kolei oprócz zremasterowanych wersji utworów znanych z pierwowzoru, ścieżkę dźwiękową zasilają zupełnie nowe piosenki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Penguin Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Switch
PS4
XONE