Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka 60 Parsecs! (PC)

60 Parsecs! PC

60 Parsecs! to strategia science fiction autorstwa rodzimego zespołu Robot Gentleman Studios. Produkcja stanowi rozwiniecie pomysłów z wydanego w 2015 roku 60 Seconds! i ponownie oferuje klimaty retrofuturystyczne.

Strategiczne | science fiction | kosmiczne | 2D | humorystyczne | survival | polskie | indie

PC Windows
Okładka 60 Parsecs! (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2018

18września2018

Steam

60 Parsecs! to wydana na platformę PC strategia science fiction z elementami roguelike. Projekt stanowi kontynuację 60 Seconds! z 2015 roku; obie produkcje opracowało polskie studio Robot Gentleman.

Fabuła

Autorzy postawili na klimaty retrofuturystyczne. Akcja osadzona została w alternatywnej wersji lat 50. ubiegłego wieku, w czasach, gdy kosmos stał się nowym frontem zimnej wojny. Gracz obejmuje dowództwo nad grupą astronautów, którym w ostatniej chwili udało się uciec z rozpadającej się stacji kosmicznej na statek. Naszym zadaniem jest zadbanie o przetrwanie podwładnych i odnalezienie drogi powrotnej na Ziemię.

Mechanika

Wydane na platformę PC 60 Parsecs! to strategia, w której zajmujemy się zarządzaniem załogą statku kosmicznego. Na początku rozgrywki otrzymujemy sześćdziesiąt sekund na ewakuację ze stacji. Ta minuta musi nam wystarczyć na zebranie potrzebnych przedmiotów i przygotowanie się do podróży. Oczywiście w tak krótkim czasie możemy zgromadzić jedynie podstawowe zapasy, co wymusza potem oszczędne gospodarowanie m.in. pożywieniem oraz paliwem rakietowym.

Podczas zabawy dowodzimy załogą, podejmujemy trudne decyzje, zarządzamy surowcami oraz eksplorujemy proceduralnie wygenerowaną galaktykę. Całość zaprojektowano tak, aby ukończenie 60 Parsecs! zajmowało niewiele czasu, ale jednocześnie aby każda taka sesja była mocno odmienna od poprzednich, co zachęca do wielokrotnego przechodzenia gry.

Kwestie techniczne

60 Parsecs! oferuje atrakcyjną oprawę graficzną. Wykonana ona została w stylu humorystycznych komiksów i z lekko karykaturalnymi projektami postaci, z czym dobrze komponują się retrofuturystyczne realia gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 29 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do 60 Parsecs!

Wymagania wiekowe 60 Parsecs!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe 60 Parsecs!

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2430M 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 540M lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10 64-bit

60 Parsecs! - zapowiedziano kontynuację polskiego 60 Seconds!
60 Parsecs! - zapowiedziano kontynuację polskiego 60 Seconds!

wiadomość6 października 2017

Poznański zespół Robot Gentleman Studios zapowiedział kontynuację popularnego 60 Seconds! Gra otrzymała tytuł 60 Parsecs! i pozwoli objąć dowództwo nad załogą statku kosmicznego próbującą bezpiecznie dotrzeć na Ziemię.