Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2017, 12:55

autor: Adrian Werner

60 Parsecs! - zapowiedziano kontynuację polskiego 60 Seconds!

Poznański zespół Robot Gentleman Studios zapowiedział kontynuację popularnego 60 Seconds! Gra otrzymała tytuł 60 Parsecs! i pozwoli objąć dowództwo nad załogą statku kosmicznego próbującą bezpiecznie dotrzeć na Ziemię.

Na razie nie wiemy, kiedy gra trafi do sprzedaży. - 60 Parsecs! - zapowiedziano kontynuację polskiego 60 Seconds! - wiadomość - 2017-10-06
Na razie nie wiemy, kiedy gra trafi do sprzedaży.
60 PARSECS! W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Robot Gentleman Studios
  2. Wydawca: Robot Gentleman Studios
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC, konsole

Wydana przed dwoma laty gra 60 Seconds! okazała się sporym sukcesem dla polskiego studia Robot Gentleman. Nie zdziwiliśmy się zatem, gdy twórcy zapowiedzieli kontynuację. Projekt zatytułowany został 60 Parsecs! i zmierza na pecety oraz niesprecyzowane jeszcze konsole. Na razie autorzy nie są jeszcze gotowi podać planowanej daty premiery.

Tworząc 60 Parsecs!, studio Robot Gentleman ponownie postawiło na klimaty retrofuturystyczne. Jednak tym razem zamiast zarządzać rodziną próbującą przetrwać w bunkrze przeciwatomowym obejmiemy dowództwo nad grupą astronautów. Akcja osadzona zostanie w alternatywnej wersji lat 50. ubiegłego wieku, w czasach gdy kosmos stał się nowym frontem zimnej wojny. Zadaniem gracza będzie opiekowanie się załogą statku, której w ostatniej chwili udało się uciec z rozpadającej się stacji kosmicznej.

Na początku rozgrywki otrzymamy sześćdziesiąt sekund na ewakuację ze stacji. Ta minuta będzie musiała nam wystarczyć na zebranie potrzebnych przedmiotów i przygotowanie się do podróży. Oczywiście, w tak krótkim czasie zgromadzimy jedynie podstawowe zapasy, co wymusi potem oszczędne gospodarowanie m.in. pożywieniem oraz paliwem rakietowym.

Podczas zabawy będziemy dowodzili załogą, podejmowali trudne decyzje, zarządzali surowcami oraz eksplorowali proceduralnie wygenerowaną galaktykę, próbując znaleźć drogę powrotną na Ziemię. Całość projektowana jest tak, aby ukończenie 60 Parsecs! zajmowało niewiele czasu, ale jednocześnie aby każda taka sesja była mocno odmienna od poprzednich, co ma zachęcić graczy do wielokrotnego przechodzenia gry.

  1. Oficjalna strona gry