Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2017, 15:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Agony jednak nie ukaże się w tym roku

Pierwszoosobowy survival horror Agony, z akcją rozgrywającą się w samym piekle, miał ukazać się pod koniec bieżącego roku. Jednak ostatecznie poczekamy na niego kilka miesięcy dłużej.

Madmind Studio ujawniło nowy termin premiery gry Agony. Przed kilkoma miesiącami dowiedzieliśmy się, że tytuł trafi na rynek pod koniec bieżącego roku, ale tak się nie stanie. Ostatecznie produkcja zadebiutuje na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach 30 marca 2018 roku – o czym poinformowano na Twitterze. Przesunięcie jest więc dość znaczne, aczkolwiek twórcy mówią teraz o „solidnej” dacie, więc chyba są pewni swego i kolejnej obsuwy już nie będzie.

Agony ma być survival horrorem, w którym nasza dusza trafi prosto do piekła. Na szczęście na miejscu będzie ona mogła wchodzić w ciała znajdujących się tam nieszczęśników, w tym także niektórych demonów. Umiejętność ta pomoże nam w przetrwaniu w tym przerażającym i niebezpiecznym miejscu oraz być może pozwoli wrócić do normalnego świata.

Agony jednak nie ukaże się w tym roku - ilustracja #1
Agony w skrócie:
  • pierwszoosobowy survival horror;
  • akcja rozgrywa się w piekle;
  • za produkcję odpowiada polskie studio Madmind;
  • gra ukaże się na konsolach PS4 i XOne oraz PC-tach.

Agony tworzone jest przez polskie studio Madmind, zatrudniające doświadczonych deweloperów pracujących wcześniej chociażby przy Wiedźminie 3: Dzikim Gonie i Tom Clancy's The Division. Gra została zapowiedziana w maju 2016 roku, a kilka miesięcy później trafiła na Kickstartera, gdzie zebrano ponad 180 tysięcy dolarów kanadyjskich, choć liczono na sporo mniej – cel zbiórki ustalono na diaboliczne 66 666 dolarów. Pomysł spodobał się jednak graczom na tyle, że sfinansowano m.in. dodatkowy tryb rozgrywki czy wersję na urządzenia wirtualnej rzeczywistości.

Czekamy zatem na premierę, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia ostatniego opublikowanego fragmentu rozgrywki, którego doczekaliśmy się podczas tegorocznych targów E3.