Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2017, 20:33

autor: Góral

Mass Effect: Andromeda najpopularniejszą grą w Polsce w I połowie 2017 roku według GPC

Przygotowaliśmy listę dwudziestu najpopularniejszych gier pierwszej połowy bieżącego roku według naszej Growej Porównywarki Cenowej (GPC).

Zapewne kojarzycie Grową Porównywarkę Cenową (GPC) – specjalny system dostępny na naszej stronie, prezentujący oferty sprzedawców uczestniczących w programie, w tym Muve.pl, Morele.net, Komputronik, CDP.pl czy RTV Euro AGD. Jego zasada działania jest prosta – dane zbierane ze sklepów wyświetlają się w postaci ofert w niewielkiej, choć rozwijanej tabelce przy newsach związanych z konkretnymi grami, w ich encyklopediach itd. – przykład znajdziecie obok tekstu. W ten sposób w jednym miejscu porównujecie koszty zakupu u różnych sprzedawców i dokonujecie najlepszego wyboru. Rozwiązanie to cieszy się sporym zainteresowaniem naszych czytelników i dostarcza nam też interesujące dane, którymi postanowiliśmy się podzielić.

Mass Effect: Andromeda królem sprzedaży przez GPC w pierwszej połowie bieżącego roku. - Mass Effect: Andromeda najpopularniejszą grą w Polsce w I połowie 2017 roku według GPC - wiadomość - 2017-10-06
Mass Effect: Andromeda królem sprzedaży przez GPC w pierwszej połowie bieżącego roku.

Przygotowaliśmy zestawienie dwudziestu najlepiej sprzedających się gier przez Grową Porównywarkę Cenową w pierwszej połowie bieżącego roku. Wyniki są dość ciekawe i nawet nieco zaskakujące. Powszechnie wiadomo, że w naszym kraju największą popularnością cieszy się granie na PC-tach, aczkolwiek konsole zdobywają coraz większą popularność – szczególnie PlayStation 4. Jak się jednak okazało, tylko jedna produkcja z całej listy przeznaczona jest na ten sprzęt – mowa o Horizon Zero Dawn. Wszystkie pozostałe pozycje to gry PC-towe. W przypadku multiplatformowych tytułów również chodzi o wydania komputerowe – edycje konsolowe, w ogóle nie załapały się do pierwszej dwudziestki.

Inna ciekawostka jest taka, że wolicie wstrzymywać się z zakupem nowości i nabywać starsze gry. Na dwadzieścia tytułów dziewięć pochodzi z tego roku, w tym lider, czyli Mass Effect: Andromeda, który zdecydowanie wygrał z konkurencją. Projekt może i nie okazał się tak udany, jak byśmy sobie tego życzyli, ale i tak udało mu się podbić Wasze portfele. Na osobne zdanie zasługuje też seria Gothic – dwójka z 2002 roku trafiła na 13. lokatę, a o cztery lata młodsza trójka na 18. Są to zdecydowanie najstarsze produkcje z listy, ale Gothic cieszy się takim szacunkiem w Polsce, że jego obecność jest równie „zaskakująca”, jak to, że na drugim miejscu znalazł się Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Za kilka miesięcy postaramy się przygotować podobne zestawienie, tym razem już za cały rok, a tymczasem oto lista dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w pierwszej połowie 2017 roku według GPC:

Miejsce

Gra

Platforma

1.

Mass Effect: Andromeda

PC

2.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PC

3.

Grand Theft Auto V

PC

4.

Torment: Tides of Numenera

PC

5.

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

PC

6.

For Honor

PC

7.

Battlefield 1

PC

8.

Prey

PC

9.

Nier: Automata

PC

10.

Europa Universalis IV

PC

11.

Resident Evil VII

PC

12.

The Elder Scrolls Online

PC

13.

Gothic II

PC

14.

Horizon: Zero Dawn

PS4

15.

Euro Truck Simulator 2

PC

16.

Tekken 7

PC

17.

Mass Effect 3

PC

18.

Gothic 3

PC

19.

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

PC

20.

Wiedźmin 3: Krew i wino

PC