Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2017, 14:53

Nowości w GTA Online. Jesienią zadebiutują Transform Races i dwa kolejne tryby adwersarza

Firma Rockstar Games zapowiedziała, że jeszcze tej jesieni w GTA Online pojawi się nowa zawartość. W październiku zadebiutują mieszane wyścigi, a w późniejszym terminie dojdą dwa tryby adwersarza oraz trzy pojazdy.

Jeśli sądziliście, że postępujące prace nad Red Dead Redemption 2 zmuszą firmę Rockstar do odsunięcia GTA Online na boczny tor, byliście w błędzie. Legendarne studio zapowiedziało na swojej stronie internetowej szereg nowości, jakie już za niedługo zostaną udostępnione graczom. Jeszcze w październiku doczekamy się premiery nowego rodzaju wyścigów, Transform Races, zaś do końca tego roku zadebiutują też kolejne dwa tryby adwersarza, dodatkowe samochody oraz helikopter bojowy.

Kolejne nowości w GTA Online pojawią się jeszcze w tym miesiącu. - Nowości w GTA Online. Jesienią zadebiutują Transform Races i dwa kolejne tryby adwersarza - wiadomość - 2017-10-07
Kolejne nowości w GTA Online pojawią się jeszcze w tym miesiącu.

Szczególnie pierwsza z tych opcji brzmi ciekawie. Transform Races będą polegać na wyścigach w nie jednym, lecz kilku pojazdach. Możliwe więc, że rozpoczniemy zabawę na twardym podłożu, by potem przesiąść się w motorówkę, samolot, helikopter czy nawet spadochron. Początkowo Rockstar udostępni szereg własnych tras, potem jednak – wraz z aktualizacjami kreatora wyścigów – gracze także będą mogli tworzyć swoje tory do nowego trybu. Deweloperzy nie podali dokładnej daty premiery Transform Races, ale nastąpi ona jeszcze w październiku.

Prawdopodobnie nieco dłużej przyjdzie nam poczekać na nowe tryby adwersarza, które zadebiutują tej jesieni. Pierwszym z nich będzie Dogfight, który umożliwi pojedynki powietrzne na niewielki dystans. Drugi to Condemned, gdzie jeden z graczy zostanie skazany na śmierć, a jego jedyną szansą na przetrwanie będzie przekazanie swojego wyroku jednemu z przeciwników. Poza tym nadchodząca aktualizacja udostępni trzy dodatkowe pojazdy: supersamochód Coil Cyclone, helikopter bojowy Hunter oraz auto Vigilante, przy którym deweloperzy wyraźnie sugerowali się Batmobilem.

Hunter może dać dużą przewagę w powietrznych starciach. W końcu kto o zdrowym umyśle chciałby strzelać do tak rozkosznie pomalowanego helikoptera? - Nowości w GTA Online. Jesienią zadebiutują Transform Races i dwa kolejne tryby adwersarza - wiadomość - 2017-10-07
Hunter może dać dużą przewagę w powietrznych starciach. W końcu kto o zdrowym umyśle chciałby strzelać do tak rozkosznie pomalowanego helikoptera?

GTA Online, sieciowy moduł wydanego w 2013 roku Grand Theft Auto V, pomimo czterech lat na karku nadal robi furorę wśród graczy. Gra przeszła nawet oczekiwania samych twórców, którzy mogli się spodziewać, że w niemal pół dekady od premiery popularność tytułu zacznie powoli spadać. Tymczasem jest wręcz odwrotnie – okres między kwietniem a czerwcem tego roku okazał się najlepszym kwartałem w historii produkcji. Niemały wpływ ma na to z pewnością fakt, że deweloperzy regularnie dodają nową zawartość. Niestety, dla graczy wyczekujących Grand Theft Auto VI ogromny sukces GTA Online kiepsko wróży na przyszłość: Rockstar raczej nieprędko zrezygnuje z kury znoszącej złote jaja na rzecz całkowicie nowej odsłony serii.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Rockstar
  2. Kompendium wiedzy o grze Grand Theft Auto V