Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2017, 10:19

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Grand Theft Auto Online zalicza najlepszy kwartał jak dotąd

Take-Two czerpie coraz większe zyski z Grand Theft Auto Online. Mimo mijających lat popularność tytułu nie tylko nie słabnie, ale wręcz bije rekordy.

Grand Theft Auto Online nie przestaje zarabiać grubych pieniędzy. - Grand Theft Auto Online zalicza najlepszy kwartał jak dotąd - wiadomość - 2017-08-03
Grand Theft Auto Online nie przestaje zarabiać grubych pieniędzy.

Choć od premiery Grand Theft Auto V minęły niemal cztery lata, wieloosobowy komponent gry, Grand Theft Auto Online, wciąż przynosi ogromne zyski. W rozmowie z inwestorami dyrektor generalny firmy Take-Two, Strauss Zelnick, pochwalił się, że GTA Online zaliczyło właśnie najlepszy kwartał jak dotąd oraz okazało się najbardziej dochodowym tytułem w katalogu wydawcy w okresie od kwietnia do czerwca 2017 roku. Jako część GTA V, produkcja niezmiennie figuruje na listach najlepiej sprzedających się gier, a do tego umożliwia graczom zakup wirtualnej gotówki za prawdziwe pieniądze.

Tym samym sukces GTA Online przeszedł oczekiwania wydawcy, który wcześniej zakładał, że do tej pory dochód z gry zacznie przygasać. Jak widać, nie tylko się tak nie stało, to jeszcze według najświeższych prognoz GTA Online ma przed sobą swój najlepszy rok. W maju informowaliśmy, że GTA V rozeszło się już w 80 milionach egzemplarzy, przy czym duży wpływ na to ma sprzedaż gry na konsolach PlayStation 4 i Xboksie One.

Jeśli chodzi o przyszłość firmy, Take-Two spodziewa się, że rok fiskalny 2019 (od kwietnia 2018 roku do marca 2019 roku) będzie rekordowym rokiem dla firmy, głównie za sprawą premiery Red Dead Redemption 2, choć niewykluczone, że spory udział w tym będzie miała wciąż wysoka popularność GTA V i GTA Online. Z raportem finansowym Take-Two za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2018 możecie się zapoznać w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa Grand Theft Auto V