Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2017, 10:55

autor: Góral

NBA 2K17 - do sklepów wysłano 8,5 miliona egzemplarzy

Firma Take-Two Interactive Software pochwaliła się, że NBA 2K17 to najlepiej sprzedająca się gra sportowa w historii wydawcy. Od września 2016 roku do sklepów wysłano 8,5 miliona egzemplarzy.

Wydane we wrześniu 2016 roku NBA 2K17 osiągnęło wielki sukces. Podczas konferencji z inwestorami Strauss Zelnick, dyrektor generalny firmy Take-Two Interactive Software, wyjawił, że produkcja jest najlepiej sprzedającym się sportowym tytułem w historii firmy – do sklepów wysłano 8,5 miliona egzemplarzy. Stwierdził on także, że marka ma spore szanse na dalszy rozwój, w czym pomoże chociażby e-sportowa liga NBA 2K, która wystartuje w przyszłym roku.

Warto wspomnieć, że popularność NBA 2K17 utrzymuje się na wysokim poziomie od momentu debiutu gry. Tytuł w ciągu pierwszych dni obecności na rynku został wysłany do sprzedawców w liczbie 4,5 miliona egzemplarzy. Oznacza to, że w kolejnych miesiącach sklepy wyraziły zapotrzebowanie na aż 4 kolejne miliony.

NBA 2K17 - do sklepów wysłano 8,5 miliona egzemplarzy - ilustracja #1
NBA 2K w skrócie:
  • popularna seria gier sportowych tworzonych przez studio Visual Concepts;
  • ostatnią odsłoną jest NBA 2K17 z września 2017 roku;
  • gra trafiła do sprzedawców w liczbie 8,5 mln egzemplarzy.

NBA 2K18 ukaże się 19 września bieżącego roku i według Lainie Goldstein, dyrektor finansowej koncernu, będzie mieć największy wpływ na wyniki Take-Two Interactive Software w okresie podatkowym lipiec-wrzesień. Patrząc na rezultat osiągnięty przez aktualną jeszcze odsłonę, trzeba stwierdzić, że z pewnością nie są to słowa rzucane na wiatr.

Produkcja dostępna będzie na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i Switch oraz PC-tach. Ogromnych zmian nie ma co oczekiwać, ale dostaniemy np. więcej scenek przerywnikowych w trybie MyGM. Oczywiście możemy liczyć na dalsze udoskonalenia i tak już bardzo dobrej rozgrywki.

Pamiętajcie też, że w tym roku NBA 2K zmierzy się z NBA Live 18. Ostatnie części serii Electronic Arts były słabe i po prostu nie mogły mierzyć się z tym, co tworzy ekipa Visual Concepts. Tym razem ma być lepiej. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się w tym miesiącu, gdyż 11 sierpnia ma się ukazać wersja demonstracyjna.