Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2016, 20:46

autor: Góral

Rynkowy debiut NBA 2K17 i problemy PC-towej wersji

Dziś na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3 oraz PC-tach ukazała się gra NBA 2K17. Pierwsze recenzje sugerują, że na PS4 i XOne jest to świetna sportowa produkcja, ale z opinii użytkowników Steama wynika, że komputerowcy po raz kolejny doczekali się marnego portu.

Dziś odbyła się premiera gry NBA 2K17, a więc tegorocznej odsłony uznanej sportowej serii od studia Visual Concepts. Produkcja zadebiutowała na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych i kupicie ją w rodzimych sklepach w cenach zaczynających się od około 150 zł (PC), 230 zł (nowsze konsole) i 170 zł (past-geny) w angielskiej wersji językowej. Projekt zdecydowanie jest warty uwagi, przynajmniej jeżeli chodzi o edycję na PS4 / XOne. NBA 2K17 doczekało się już bowiem pierwszych recenzji, w których chwalona jest m.in. płynniejsza rozgrywka, oprawa graficzna, mnóstwo nowych animacji i nie tylko. Krótko pisząc, znany i lubiany gameplay został po prostu dopieszczony.

Rynkowy debiut NBA 2K17 i problemy PC-towej wersji - ilustracja #1

Niestety w przypadku wersji na PC-ty mamy złe wieści. W momencie pisania tej wiadomości, na Steamie opublikowano już przeszło dziewięćset opinii graczy, z których blisko czterysta ma negatywny wydźwięk. Co nie pasuje fanom? Część zarzutów kierowanych jest w stronę błędów i glitchy, niektórym produkcja wyłącza się podczas zabawy, innym zawiesza się w trakcie wczytywania, problemy ponoć występują też z dźwiękiem itd. Jeżeli jednak nie boicie się ewentualnych kłopotów, to przed zakupem zapoznajcie się jeszcze z wymaganiami sprzętowymi:

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 805 @ 2.50 GHz lub lepszy;
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GT 430 1GB / ATI Radeon HD 6450 1GB lub lepsza;
  • Pamięć: 4 GB RAM;
  • DirectX 11;
  • Twardy dysk: 70 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10.

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i5-4430 @ 3 GHz / AMD FX-8370 @ 3.4 GHz lub lepszy;
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 770 2GB / ATI Radeon R9 270 2GB lub lepsza;
  • DirectX 11;
  • Pamięć: 8 GB RAM.

NBA 2K17 to najnowsza odsłona słynnego sportowego cyklu gier wideo przeznaczonego dla fanów koszykówki. W ostatnich latach seria nie ma właściwie żadnej konkurencji. Co prawda firma Electronic Arts próbowała jej zagrozić dwoma częściami NBA Live, jednak w obu przypadkach otrzymaliśmy produkcje zdecydowanie gorsze od tego, co udało się przez lata wypracować studiu Visual Concepts. W tym roku deweloper nie wprowadził żadnych wielkich zmian, ale pojawił się szereg mniejszych nowości oraz możliwość pokierowania Dream Team, czyli drużyną Stanów Zjednoczonych z 1992 roku.