Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2016, 08:35

autor: Góral

Diablo II HD zostanie zapowiedziane na BlizzConie? [news zaktualizowany]

W sieci pojawiła się tajemnicza strona diablo2hd.com, z której wynika, że gra Diablo II HD zostanie zapowiedziana na BlizzConie. Firma Blizzard Entertainment nie zabrała głosu w tej sprawie, więc niewykluczone, że akcja może się okazać po prostu głupim żartem.

AKTUALIZACJA:

Niestety nie mamy dobrych informacji związanych z ewentualnym remasterem Diablo II. Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że strona diablo2hd.com nie należy do niej. Sama witryna przestała już działać i obecnie zamiast licznika, wyświetlają się na niej tylko reklamy.

Wygląda na to, że mamy świetną wiadomość dla fanów serii Diablo. W sieci pojawiła się bowiem strona diablo2hd.com, sugerująca nadejście zremasterowanej wersji słynnego hack-and-slasha z 2000 roku. Na witrynie znajduje się obecnie jedynie licznik, według którego zagadka zostanie rozwiązana za 45 dni. Pokrywałoby się to z tegorocznym BlizzConem, zaplanowanym na 4-5 listopada. Oczywiście niewykluczone też, że ktoś po prostu stroi sobie żarty, niepotrzebnie rozpalając nadzieję fanów.

Nadciąga Diablo II HD czy tylko ktoś sobie robi żarty? - Diablo II HD zostanie zapowiedziane na BlizzConie? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-09-21
Nadciąga Diablo II HD czy tylko ktoś sobie robi żarty?
Diablo II HD w skrócie:
  • odświeżona wersja kultowego hack-and-slasha z 2000 roku;
  • gra ma zostać zapowiedziana za 45 dni;
  • obecnie nie wiadomo czy strona jest prawdziwa, czy nie.

Co ciekawe, amerykański deweloper od jakiegoś czasu dłubie przy swoich starszych produkcjach i np. takie Diablo II doczekało się nowego patcha przystosowującego grę do obecnych systemów operacyjnych. To samo spotkało Warcrafta III. Poza tym w zeszłym miesiącu pojawiły się plotki o odświeżonej wersji StarCrafta, ale ostatecznie nie znalazły one potwierdzenia.

Diablo II ukazało się na komputerach osobistych w 2000 roku. Tytuł powszechnie uznawany jest za jedną z najważniejszych gier w dorobku Blizzarda i jedną z najlepszych produkcji, jakie w ogóle ujrzały światło dzienne. W 2001 roku projekt doczekał się dużego rozszerzenia zatytułowanego Lord of Destruction, a w 2012 roku został zastąpiony przez Diablo III.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.