Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2016, 12:28

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Raport Take-Two Interactive - 70 mln egzemplarzy GTA V w sklepach

Z najnowszego raportu finansowego firmy Take-Two Interactive dowiedzieliśmy się, że gra Grand Theft Auto V została wysłana do sprzedawców w 70 milionach egzemplarzy. Świetnie poradziła sobie także Mafia III i NBA 2K17.

Grand Theft Auto V

Firma Take-Two Interactive opublikowała raport finansowy za drugi kwartał roku podatkowego 2017 (okres od 1 lipca do 30 września bieżącego roku) oraz zorganizowała konferencję z inwestorami. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku interesujących rzeczy. Przede wszystkim wyjawiono, że Grand Theft Auto V nie traci na popularności i do sklepów powędrowało już 70 milionów egzemplarzy produkcji. Oznacza to, że od maja bieżącego roku do sprzedawców trafiło kolejnych pięć milionów sztuk. Tytuł pierwotnie zadebiutował w 2013 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Rok później pojawił się na PlayStation 4 i Xboksie One, a kwietniu 2015 roku na PC-tach. Hit Rockstara nie jest już więc świeży, ale mimo to cały czas rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Z pewnością na tak dobrą kondycję gry wpływa sieciowy moduł Grand Theft Auto Online. Deweloper dba o jego stały rozwój i tylko w ostatnim czasie ukazały się aktualizacje Bikers i Cunning Stunts.

A czy Ty masz już swój egzemplarz Grand Theft Auto V? - Raport Take-Two Interactive - 70 mln egzemplarzy GTA V w sklepach  - wiadomość - 2016-11-03
A czy Ty masz już swój egzemplarz Grand Theft Auto V?

Pozostałe gry

Take-Two Interactive w II kwartale roku podatkowego 2017:
  • 420 milionów dolarów przychodu i 36,4 milionów dolarów zysku;
  • 70 mln egzemplarzy GTA V w sklepach;
  • 4,5 mln egzemplarzy gier Mafia III i NBA 2K17 w sklepach.

Powodów do zadowolenia dostarcza nie tylko Grand Theft Auto V, ale także inne produkcje. Dobry rezultat zanotowało Sid Meier's Civilization VI. Co prawda, wydawca nie zdradził dokładnych wyników sprzedaży, ale według serwisu Steam Spy gra znalazła już około miliona nabywców. Ponadto cała seria rozeszła się w nakładzie 37 milionów egzemplarzy. Świetnie poradziła sobie Mafia III, o czym pisaliśmy w poprzednim newsie. Doskonały rezultat zanotowało również NBA 2K17, trafiając do sprzedawców w liczbie 4,5 milionów egzemplarzy.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że cykl Carnival Games przekroczył liczbę 9 milionów sprzedanych kopii, a mobilne WWE SuperCard zostało pobrane ponad 11 milionów razy.

Finanse

Wszystko to przełożyło się na dobre wyniki finansowe firmy. W porównaniu do drugiego kwartału 2016 roku podatkowego zanotowano 21% wzrost przychodu z 347 do 420 milionów dolarów, choć zysk zmalał z 54,7 do 36,4 milionów dolarów. Z kolei przychód z cyfrowej dystrybucji wzrósł o 14%, do poziomu około 231 milionów dolarów. Co ciekawe, aż 56% tej sumy pochodzi nie z zakupu cyfrowych wersji gier, a z płatności wewnątrz nich (wirtualna waluta, DLC itd.).