Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 listopada 2016, 11:46

autor: Adrian Werner

W Pokemon GO pojawią się codzienne bonusy

Studio Niantic poinformowało o planach wprowadzenia do Pokemon GO codziennych bonusów – każdego dnia dostawać będziemy różne nagrody w zamian za wykonanie konkretnych czynności. System ma zachęcić graczy do regularnej zabawy.

W przypadku każdej, nawet najlepszej mobilnej produkcji free-to-play, w pewnym momencie przychodzi chwila, gdy zainteresowanie graczy zaczyna opadać i autorzy muszą zastanowić się, jak zachęcić użytkowników do regularnego uruchamiania aplikacji. Pokemon GO nie jest wyjątkiem i studio Niantic zdecydowało się postawić na dzienne bonusy.

Swoje plany autorzy przekazali za pomocą oficjalnego bloga. Każdego dnia gracze będą otrzymywali dodatkowe bonusy w zamian za wykonywanie konkretnych czynności, takich jak np. odwiedzenie pokestopu czy złapanie pokemona. Jeśli takie nagrody danego typu zdobędziemy siedem dni pod rząd, to otrzymamy dodatkowy prezent.

Twórcy ujawnili także dokładnie na jakie dzienne bonusy możemy liczyć:

   • Złapanie pokemona – 500 punktów doświadczenia (XP) i 600 gwiezdnego pyłu (stardust)
   • Złapanie pokemona siedem dni z rzędu – 2000 XP i 2400 stardustu.
   • Odwiedzenie pokestopu i zakręcenie dyskiem – 500 XP i dodatkowe przedmioty, a po siedmiu dniach 2000 XP i jeszcze więcej przedmiotów.
   • Odwiedzenie pokestopu i zakręcenie dyskiem siedem dni z rzędu – 2000 XP i jeszcze więcej przedmiotów.

Takie rozwiązanie ma zachęcić graczy do codziennej zabawy poprzez zapewnienie im motywacji do regularnego korzystania z gry. Na razie nie wiemy kiedy dokładnie te bonusy zostaną wprowadzone do Pokemon GO, ale nie powinniśmy czekać długo.

Jeśli chodzi o dalsze atrakcje to warto wspomnieć o plotkach dotyczących nadchodzącego wydarzenia związanego świętami Bożego Narodzenia. Fani dokopali się do danych sugerujących, że przypominać on będzie zakończony niedawno event halloweenowy.

Zabawa ruszy 11 grudnia i potrwa do 25 grudnia. W tym czasie gracze będą otrzymywali dodatkowe prezenty i zwiększona zostanie częstotliwość występowania pokemonów związanych w jakiś sposób z zimą i lodem, takich jak Lapras, Jynx, Seel, Dewgong, Shellder, Cloyster, Ponyta and Rapidash.

Pokemon GO w App Store

Pokemon GO w Google Play