Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2017, 16:59

autor: Vergil

Kosmiczne wyniki sprzedaży Grand Theft Auto V

Sprzedaż Grand Theft Auto V zdaje się nie zwalniać, bijąc kolejne rekordy. Firma Take-Two Interactive poinformowała, że tytuł trafił w ręce ponad osiemdziesięciu milionów graczy z całego świata.

Take-Two Interactive ma powody do zadowolenia – Grand Theft Auto V, pomimo niemal czterech lat na karku, wciąż schodzi ze sklepowych półek niczym świeże bułeczki. Jak poinformowano w raporcie finansowym za czwarty kwartał i całość roku podatkowego 2017, produkcja sprzedała się w imponującej liczbie osiemdziesięciu milionów egzemplarzy – od lutego 2017 roku tytuł trafił w ręce kolejnych pięcu milionów graczy. Swoją chwilę sławy przeżywa również Grand Theft Auto Online, generując coraz większe przychody, które „przechodzą najśmielsze oczekiwania”.

Grand Theft Auto V wciąż działa na wyobraźnię graczy. Czy kolejnemu murowanemu hitowi w portfolio Rockstara, czyli Red Dead Redemption 2, uda się powtórzyć sukces osiągnięty przez tę pozycję? - Kosmiczne wyniki sprzedaży Grand Theft Auto V - wiadomość - 2017-05-23
Grand Theft Auto V wciąż działa na wyobraźnię graczy. Czy kolejnemu murowanemu hitowi w portfolio Rockstara, czyli Red Dead Redemption 2, uda się powtórzyć sukces osiągnięty przez tę pozycję?

Strauss Zelnick, czyli dyrektor generalny koncernu, zdradził, że bez wpływu na rezultat osiągnięty przez GTA V nie pozostaje stale rosnąca baza użytkowników PlayStation 4 i Xboksa One. Co nie powinno nikogo zdziwić, jak donosi serwis MCV, pudełka wciąż są „siłą napędową” sprzedaży tego tytułu – cyfrowa dystrybucja to tylko 25% całego wyniku.

Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że dobrze sprzedaje się zarówno Mafia III (ponad pięć milionów sztuk), jak i Sid Meier’s Civilization VI (z wynikiem na poziomie niemal dwóch milionów egzemplarzy) oraz NBA 2K17 (niecałe osiem milionów sztuk, co czyni ją najpopularniejszą grą sportową w dorobku Take-Two). Na tym jednak ciekawe wieści się nie kończą – Zelnick ujawnił też, że 2K Games przygotowuje nowy tytuł reprezentujący jedną z największych marek z katalogu firmy. O jaką grę chodzi? Na ten moment możemy tylko gdybać, że mowa o Borderlands 3, o którym rozmaite słuchy docierają do nas od dłuższego czasu.

Jak zatem widać, Grand Theft Auto V wciąż jest łakomym kąskiem dla graczy. Produkcja jest ciągle wspierana przez twórców, którzy niedawno udostępnili kolejny darmowy dodatek dla trybu online, zatytułowany Tiny Racers. Warto przypomnieć, że Rockstar nie spoczywa na laurach i w pocie czoła pracuje nad Red Dead Redemption 2, którego premiera została wczoraj opóźniona – produkcja ma trafić w nasze ręce wiosną 2018 roku.