Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2017, 14:05

Computer Tycoon – strategia o branży komputerowej na pierwszym zwiastunie

Studio Progorion opublikowało pierwszy zwiastun Computer Tycoon. Będzie to pecetowa strategia ekonomiczna, która pozwoli pokierować firmą z branży komputerowej, poczynając od lat 70. ubiegłego wieku aż po rok 2034.

COMPUTER TYCOON W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Progorion
  2. Wydawca: Progorion
  3. Gatunek: strategia ekonomiczna
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery Steam Early Access: 12 października 2017 r.

Niezależne studio Progorion wypuściło pierwszy zwiastun gry Computer Tycoon, czyli strategii ekonomicznej, w której pokierujemy firmą produkującą komputery osobiste, poczynając od lat 70. ubiegłego wieku. Projekt zmierza wyłącznie na pecety i nie będziemy musieli na niego długo czekać. Wczesna wersja tytułu trafi bowiem do sprzedaży w Steam Early Access za pięć dni, czyli 12 października tego roku.

Gra pozwoli nam wziąć udział w rewolucji komputerowej. Zaczniemy zakładając niewielką firmę w latach 70., a następnie będziemy za jej pomocą konkurowali o pozycję na rynku aż do roku 2034. Zajmiemy się zarówno projektowaniem i produkcją samych urządzeń, jak i systemów operacyjnych oraz usług z branży informatycznej. Nie zabraknie także okazji do zainwestowania w gry. Produkcja ma być stosunkowo realistyczna i pozwoli w przyjemny sposób poznać wiele ciekawostek z historii branży, jak również dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat jej przyszłości.

Podczas zabawy będziemy zajmowali się przede wszystkim zarządzaniem biznesem. Konieczne ma być sprawne gospodarowanie budżetem, przewidywanie trendów i potrzeb klientów oraz podejmowanie ciężkich decyzji, np. czy skoncentrować się na funkcjach urządzeń, czy też postawić przede wszystkim na zwiększanie ich mocy obliczeniowej.

Nasza firma będzie funkcjonowała na wirtualnym rynku, pełnym konkurencyjnych przedsiębiorstw. Gracze zmuszeni zostaną do rywalizacji z nimi o klientów, jak również ekspansji na rynki poza rodzimym krajem. Konieczne ma być inwestowanie w wizerunek marki, reklamy, biura, laboratoria oraz fabryki. W późnych fazach rozgrywki Computer Tycoon skręci w stronę realistycznego science fiction i ostatecznym celem będzie osiągnięcie poziomu tzw. technologicznej osobliwości przez rywalami.

  1. Oficjalna strona gry