Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Taiko no Tatsujin: Drum Session! (PS4)

Taiko no Tatsujin: Drum Session! PS4

Pierwsza odsłona popularnego w Japonii cyklu Taiko no Tatsujin, która trafiła na PlayStation 4; podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych gier z serii, za opracowanie tego tytułu odpowiada firma Bandai Namco.

Zręcznościowe | 2D | rytmiczne | muzyczne | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Taiko no Tatsujin: Drum Session! (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

2listopada2018

2listopada2018

PSN

Taiko no Tatsujin: Drum Session! na PlayStation 4 to klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, w której wybijamy rytm na wirtualnych bębnach taiko. Produkcja jest pierwszą odsłoną serii na PlayStation 4. Za jej stworzone nieodmiennie odpowiada firma Bandai Namco. Cykl Taiko no Tatsujin rozpoczął swoje życie w 2001 roku w japońskich salonach arcade, gdzie zdobył ogromną popularność oraz rzeszę wiernych fanów, stajać się prawdziwym popkulturowym fenomenem. Seria doczekała się w sumie kilkunastu odsłon na konsolach PlayStation 2, PSP, PS Vita, Wii, WiiU, Nintendo DS oraz 3DS. Taiko no Tatsujin wydane zostało również na Zachodzie w 2004 roku pod zmienionym tytułem Taiko Drum Master. Od tamtego czasu wszystkie gry z serii ukazały się jednak jedynie w Azji. Chociaż Taiko no Tatsujin: Drum Session! nie jest oficjalnie dostępne w Europie czy w Ameryce Północnej jest ono pierwszą edycją gry, która w dniu premiery posiada również opcjonalną angielską wersję językową.

Mechanika

Model zabawy w Taiko no Tatsujin: Drum Session! jest wyjątkowo przystępny i podobnie jak w innych produkcjach z gatunku polega na słuchu graczy, szybkości ich reakcji, a także ich znajomości poszczególnych utworów. Naszym zadaniem jest trafne wybijanie rytmu na bębnach taiko. Dokonujemy tego za pomocą zaledwie dwóch przycisków. W trakcie rozgrywki, ma kolorowym ekranie po prostej linii przesuwają się z prawej do lewej strony czerwone i niebieskie symbole bębna, sygnalizujące w jakim miejscu mamy uderzyć w instrument (czerwień – centrum, niebieski – brzegi). Tytuł oferuje cztery poziomy trudności, które zwiększają częstotliwość występowania symboli oraz wprowadzają dodatkowe wyzwania. Taiko no Tatsujin: Drum Session! posiada kilka zróżnicowanych wariantów sterowania przygotowanych z myślą o gamepadzie. Podobnie jak w przypadku innych odsłon cyklu, deweloperzy we współpracy z firmą Hori przygotowali specjalny kontroler w kształcie bębna, sprzedawany osobno oraz w zestawie z grą.

Produkcja oferuje w sumie siedemdziesiąt utworów, które tradycyjnie podzielone są na kategorie – muzyka pop, muzyka z anime, piosenki voclaoidów, muzyka klasyczna, muzyka z gier, oryginalne utwory przygotowane z myślą o tytule, a także dodatkowa kategoria dla utworów nie pasujących do wymienionych wcześniej kryteriów. Listę piosenek możemy rozszerzyć dodatkowo kupując zestawy DLC. Do każdej piosenki przypisane jest dziewięć specyficznych osiągnięć. Wykonując poszczególne zadania zdobywamy monety, które wymieniamy na dodatkowe kostiumy i akcesoria dla maskotki towarzyszącej nam w zabawie.

Tryby gry

Poza rozgrywką dla pojedynczego gracza, w trakcie której zdobywamy monety oraz osiągamy jak najlepsze wyniki, możemy także bawić się ze znajomym lub komputerowym AI na podzielonym ekranie. Dodatkowo autorzy przygotowali także tryb rankingowy, w którym staramy się pobić rekordy osób z całego świata.

Kwestie techniczne

Jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną Taiko no Tatsujin: Drum Session! nie odstaje od stylu poprzednich części cyklu. Produkcja oferuje dwuwymiarową oprawę graficzną, działającą w rozdzielczości 1080p oraz ze stałą prędkością 60 klatek na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Taiko no Tatsujin: Drum Session!

Klasyfikacja PEGI Taiko no Tatsujin: Drum Session!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.