Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 12:08

autor: Arantasar

Rusza EA Access. Wśród dostępnych tytułów Battlefield 4 i FIFA 14

Electronic Arts uruchomiło zapowiadaną od pewnego czasu usługę EA Access, która pozwala użytkownikom Xbox One na nieograniczony dostęp do wybranych produkcji wydawcy. Umożliwia także korzystanie ze zniżek i wcześniejsze wypróbowywanie najnowszych tytułów. Wszystko w zamian za comiesięczną opłatę w wysokości niecałych pięciu dolarów (ok. 15 złotych).

Rusza EA Access - Rusza EA Access. Wśród dostępnych tytułów Battlefield 4 i FIFA 14 - wiadomość - 2014-08-12
Rusza EA Access

Ruszyła zapowiadana wcześniej usługa Electronic Arts o nazwie EA Access. W zamian za comiesięczny abonament w wysokości pięciu dolarów (ok. 15 złotych) lub jednorazową roczną opłatę w wysokości trzydziestu dolarów (ok. 90 zł) posiadacze konsoli Xbox One uzyskają nieograniczony dostęp do wybranych gier EA. Na chwilę obecną pozycje dostępne w ramach usługi to Battlefield 4, FIFA 14, Madden NFL 25 i Peggle 2. Następne tytuły mają pojawiać się regularnie. Co ważne, gry, które raz znajdą się w EA Access mają pozostać tam na stałe.

Użytkownicy nowej usługi EA będą także mogli skorzystać z dziesięcioprocentowej zniżki przy zakupie nadchodzących tytułów – wśród nich Dragon Age: Inquisition czy Madden NFL 15 – i dodatków DLC. Kolejną zaletą EA Access jest również możliwość wypróbowania najnowszych gier EA w formie trial pięć dni przed ich oficjalną premierą. W ramach tej usługi uzyskujemy dostęp do pełnej wersji gry, a jeśli po jej wydaniu zdecydujemy się na zakup, kontynuujemy zabawę od momentu w którym ją przerwaliśmy.

EA Access w skrócie:
  • Program abonamentowy dla posiadaczy konsoli Xbox One,
  • Nieograniczony dostęp do wybranych produkcji Electronic Arts,
  • Dziesięcioprocentowe zniżki przy zakupie nadchodzących tytułów i DLC,
  • Możliwość wypróbowania najnowszych gier w formie trial pięć dni przed oficjalną premierą,
  • Na chwilę obecną dostępne: Battlefield 4, FIFA 14, Madden NFL 25, Peggle 2,
  • Cena: 5 dolarów/mc lub 30 dolarów/rok.

Michael Lewis, producent EA Access, w wypowiedzi dla Xbox Wire stwierdził, że:

Od jakiegoś czasu rozmawialiśmy o programie w stylu EA Access, jednak wszystko zaczęło się układać w jedną całość dopiero po premierze Xbox One w zeszłym roku. Inspirowaliśmy się innymi świetnymi programami abonamentowymi – nie wyobrażam sobie życia bez Amazon Prime, Xbox Gold czy Netflixa. Dopiero zaczynamy, jednak mamy nadzieję, że stworzymy z EA Access coś równie rewolucyjnego jak te serwisy.

Usługa jest dostępna dla wszystkich posiadaczy Xbox One w krajach, w których konsola miała swoją oficjalną premierę. Na chwilę obecną mówimy zatem o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Austrii, Niemczech, Irlandii, Meksyku, Nowej Zelandii, Australii i Hiszpanii. Polska powinna dołączyć do tej listy po premierze konsoli w naszym kraju, a więc po 5 września. Członkostwo w programie Access będzie można kupić za pośrednictwem sklepu Xbox Live albo w postaci kodu/zdrapki, w wybranych sieciach sprzedaży detalicznej. Sony odmówiło uczestnctwa w programie, argumentując decyzję niezadowalająco wysokim poziomem usługi.