Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONE
Okładka Conga Master (PS4)
OkładkaConga Master (PS4)

Conga Master

Zręcznościowa gra muzyczna, w której wcielamy się w rolę tancerza congi. Naszym zadaniem jest utworzenie jak najdłuższej kolejki bawiących się ludzi poprzez dołączanie do niej kolejnych uczestników imprezy.

Zręcznościowe | 2D | rytmiczne | muzyczne | indie

Conga Master Premiera

14wrz2016

PC

21lip2017

PS4 XONE

Gry podobne do Conga Master

LocoRoco Remastered

Patapon Remastered

Wandersong

Conga Master to wykonana w stylu retro, zabawna, zręcznościowa gra muzyczna na platformę PC, PS4 i XONE. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest niewielkie, niezależne studio Undercoders z Hiszpanii, mające na swoim koncie ponad 30 prostych gier na komputery, konsole przenośne i smartfony.

Mechanika

W grze Conga Master wcielamy się w rolę tancerza congi, którego zadaniem jest utworzenie jak najdłuższej kolejki bawiących się ludzi. Cała zabawa polega na rytmicznym przemierzaniu parkietu i dołączaniu do roztańczonego korowodu kolejnych uczestników zabawy. Swoiste utrudnienie stanowić mogą wałęsające się po parkiecie świnie, które potrafią rozbić nawet najdłuższy rządek imprezowiczów. Do dyspozycji graczy oddano ponad trzydzieści zróżnicowanych postaci oraz siedem klubów congi do odblokowania. Sterowanie w grze jest niezwykle proste – ogranicza się do dwóch klawiszy bądź przycisków gamepada.

Tryby gry

Wydana na platformie PC, PS4 i XONE gra Conga Master oferuje sześć trybów rozgrywki (na czele z trybem fabularnym), a w każdym z nich zabawa przebiega nieco inaczej. Zadaniem gracza może być więc stworzenie jak najdłuższej linii tańczących, cięcie na wstążki linii stworzonych przez rywali czy pozbywanie się przeszkadzających w zabawie świń. Twórcy przewidzieli przy tym zarówno opcję rozgrywki w pojedynkę, jak i możliwość dołączenia do zabawy trójki znajomych.

Dodatkowe informacje

Pod względem oprawy wizualnej Conga Master nawiązuje do klasycznych gier zręcznościowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Rozgrywce towarzyszy więc mocno rozpikselowana szata graficzna oraz nieco oldskulowa ścieżka dźwiękowa, utrzymana oczywiście w stylu congi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Conga Master: Odpowiednia dla każdego wieku.

Conga Master Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • 350 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
PS4
XONE