Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4
Okładka Patapon Remastered (PS4)

Patapon Remastered PS4

Zremasterowana wersja niecodziennej muzycznej strategii Patapon, która ukazała się pierwotnie w roku 2008 na przenośnej konsoli PSP.

Strategiczne | 2D | muzyczne | elementy zręcznościowe | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Patapon Remastered (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

1sierpnia2017

1sierpnia2017

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Patapon Remastered na PS4 to zremasterowana wersja gry Patapon z handhelda PSP. Tytuł jest niecodzienną muzyczną strategią, a jego nowa wersja, oprócz ulepszonej grafiki, zapewnia też dodatkowe korzyści płynące z wykorzystania do sterowania pada DualShock 4.

Fabuła

Pataponi to członkowie zagrożonej wyginięciem społeczności, którzy w obliczu niebezpieczeństwa muszą zadbać o swoje przetrwanie. Sympatyczne stworki – zbudowane właściwie z samego oka z małymi rączkami i nóżkami – wyruszają więc w pełną niebezpiecznych przygód wyprawę, aby mieczami, włóczniami i łukami walczyć o to, co im się należy. Oczywiście, od gracza zależy, jak im się powiedzie.

Mechanika

Istotą rozgrywki w Patapon Remastered na PS4 jest dowodzenie grupką walecznych milusińskich oraz stawianie czoła przeciwnościom losu – czyli głównie mniejszym bądź większym wrogom. Polecenia Pataponom wydajemy, wciskając w rytm muzyki określone sekwencje przycisków pada. W zależności od tego, co się zagra, armia małych wojowników może przemieścić się w przód, przybrać postawę obronną bądź ruszyć do ataku. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby znacznie zwiększać naszą skuteczność dzięki efektownym combosom. Sukces w grze wymaga niezłego wyczucia rytmu, choć również zdolności podejmowania szybkich decyzji, bowiem zabawa toczy się w zawrotnym tempie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Gry podobne do Patapon Remastered

Klasyfikacja PEGI Patapon Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Patapon Remastered zadebiutuje 1 sierpnia
Patapon Remastered zadebiutuje 1 sierpnia

wiadomość20 lipca 2017

Wreszcie poznaliśmy datę premiery Patapon Remastered. Odświeżona wersja tego klasyka z PSP ukaże się na 1 sierpnia, wyłącznie na PlayStation 4.

Zapowiedziano remastery PaRappa The Rapper, Patapon oraz LocoRoco
Zapowiedziano remastery PaRappa The Rapper, Patapon oraz LocoRoco

wiadomość3 grudnia 2016

Potwierdziły się plotki z rana - PaRappa the Rapper doczeka się odświeżonej wersji na konsolę PlayStation 4. Dodatkowo to samo spotka dwie gry z handhelda PSP - Patapon oraz LocoRoco.