Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4
Okładka Patapon Remastered (PS4)
OkładkaPatapon Remastered (PS4)

Patapon Remastered PS4

Zremasterowana wersja niecodziennej muzycznej strategii Patapon, która ukazała się pierwotnie w roku 2008 na przenośnej konsoli PSP.

Strategiczne | 2D | muzyczne | elementy zręcznościowe | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Patapon Remastered Premiera PS4

1sierpnia2017

PSN

1sierpnia2017

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Patapon Remastered

LocoRoco 2 Remastered

LocoRoco Remastered

Conga Master

Patapon Remastered na PS4 to zremasterowana wersja gry Patapon z handhelda PSP. Tytuł jest niecodzienną muzyczną strategią, a jego nowa wersja, oprócz ulepszonej grafiki, zapewnia też dodatkowe korzyści płynące z wykorzystania do sterowania pada DualShock 4.

Fabuła

Pataponi to członkowie zagrożonej wyginięciem społeczności, którzy w obliczu niebezpieczeństwa muszą zadbać o swoje przetrwanie. Sympatyczne stworki – zbudowane właściwie z samego oka z małymi rączkami i nóżkami – wyruszają więc w pełną niebezpiecznych przygód wyprawę, aby mieczami, włóczniami i łukami walczyć o to, co im się należy. Oczywiście, od gracza zależy, jak im się powiedzie.

Mechanika

Istotą rozgrywki w Patapon Remastered na PS4 jest dowodzenie grupką walecznych milusińskich oraz stawianie czoła przeciwnościom losu – czyli głównie mniejszym bądź większym wrogom. Polecenia Pataponom wydajemy, wciskając w rytm muzyki określone sekwencje przycisków pada. W zależności od tego, co się zagra, armia małych wojowników może przemieścić się w przód, przybrać postawę obronną bądź ruszyć do ataku. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby znacznie zwiększać naszą skuteczność dzięki efektownym combosom. Sukces w grze wymaga niezłego wyczucia rytmu, choć również zdolności podejmowania szybkich decyzji, bowiem zabawa toczy się w zawrotnym tempie.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Patapon Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.