Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2023, 10:29

autor: Adrian Werner

Kultowy Patapon doczeka się spadkobiercy - poznajcie Ratatan [Aktualizacja #4]

Twórcy serii rytmicznych strategii Patapon pracują nad jej duchowym spadkobiercą zatytułowanym Ratatan.

Źródło fot. Hiroyuki Kotani
i

Aktualizacja #4

Kampania na Kickstarterze dobiegła końca. Twórcy zebrali na Ratatan 1,5 mln dolarów, wielokrotnie przebijając podstawowy cel zbiórki. Studio Ratata Arts twierdzi, że grę uda się wydać przed kwietniem 2025 roku. W przyszłym roku (najpewniej w drugiej jego połowie) odbędą się beta-testy na PC. Być może wezmą w nich udział również gracze konsolowi. Więcej informacji o grze i osiągniętych celach dodatkowych przeczytacie poniżej i na karcie gry w serwisie Kickstarter.

Aktualizacja #3 (4 sierpnia)

Kickstarterowa zbiórka na Ratatan cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Projekt wsparło już prawie 6500 osób. W sumie wpłaciły one blisko 2,8 mln zł. Tym samym osiągniętych zostało kilka celów, które wyznaczyli twórcy:

  1. w grze znajdzie się tryb online;
  2. tytuł ukaże się na konsole;
  3. będzie zawierał minigrę;
  4. zespół podejmie współpracę z kompozytorem Davidem Wise’em;
  5. wyjdzie Chiptunes Version gry.

Aktualizacja #2 (1 sierpnia)

Zbiórka na Kickstarterze wystartowała i to z przytupem. Otóż gra została sfinansowana w zaledwie godzinę (w momencie pisania tej aktualizacji uzbierała już ponad 1,3 mln złotych), a aktualnie fani cyklu Patapon walczą o osiągnięcie celów dodatkowych – jeden z nich pozwoli na dodanie do gry trybu online, a kolejny na opracowanie wersji konsolowych Ratatana (Xbox Series X/S, PlayStation 5, Nintendo Switch).

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i zachęcamy do odwiedzin strony gry na Kickstarterze. Znajdziecie tam trochę dodatkowych informacji na temat gry. Tytuł na pewno trafi na PC, a wkrótce na Steamie odbędą się beta-testy.

Aktualizacja #1 (28 lipca)

Zapowiedź gry została uzupełniona o zwiastun z fragmentami rozgrywki – zobaczycie go poniżej. Przypominam, że więcej informacji o projekcie poznamy za trzy dni, gdy otwarta zostanie jego strona na Kickstarterze i ruszy zbiórka pieniędzy.

Oryginalna wiadomość (16 lipca)

Wielu graczy do dzisiaj z sympatią wspomina wydaną na przenośną konsolę PSP trylogię rytmicznych strategii Patapon. Takie osoby zainteresować powinna zapowiedź duchowego spadkobiercy tej serii zatytułowanego Ratatan.

  1. Nad projektem pracuje dwóch najważniejszych twórców serii Patapon, czyli projektant Hiroyuki Kotani oraz kompozytor Kemmei Adachi.
  2. Na razie nie wiadomo, na jakie platformy zmierza Ratatan.
  3. Twórcy mają w planach zbiórkę środków w serwisie Kickstarter, która wystartuje 31 lipca.
  4. Udostępnione na razie informacje na temat projektu są bardzo skromne. Twórcy zdradzili jednak serwisowi VGC, że poza znaną z Patapon rytmiczną rozgrywką Ratatan zaoferuje również elementy roguelike oraz tryb multiplayer dla czterech graczy.

Przypomnijmy, że pierwszy Patapon ukazał się w 2008 roku, a kilka miesięcy później zadebiutował Patapon 2. Natomiast trzecia i ostatnia część serii została wydana w 2011 roku. Dwie pierwsze odsłony cyklu doczekały się remasterów na PlayStation 4.

Hiroyuki Kotani stwierdził, że nie ma żalu do Sony za zamknięcie części swoich japońskich zespołów. Jak wyjaśnia, koncern nadal wspiera wiele studiów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Projektant zadeklarował, że jeśli firma kiedyś zechce opracować Patapon 4, to z chęcią weźmie w tym udział.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej