Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4
Okładka Patapon 2 Remastered (PS4)
OkładkaPatapon 2 Remastered (PS4)

Patapon 2 Remastered PS4

Odświeżona druga część serii gier strategiczno-muzycznych. Deweloperzy nie wprowadzili do rozgrywki żadnych nowości, ale za to poprawili grafikę, która działa w natywnym 1080p i dynamicznym 4K na PlayStation 4 Pro.

Strategiczne | 2D | rytmiczne | muzyczne | elementy zręcznościowe | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Patapon 2 Remastered Premiera PS4

30stycznia2020

PSN

30stycznia2020

Gry podobne do Patapon 2 Remastered

LocoRoco 2 Remastered

Kine

Patapon Remastered

Patapon 2 Remastered to odświeżona wersja gry Patapon 2, która ukazała się w 2008 roku na handheldzie PSP. Produkcja przeznaczona jest na platformę PS4 i oprócz zmian w oprawie graficznej (natywne 1080p i dynamiczne 4K na PlayStation 4 Pro) nie oferuje żadnych większych nowości względem oryginału.

Fabuła

Druga część przygód Pataponów kontynuuje fabułę jedynki, w której tytułowi awanturnicy ruszyli na poszukiwania nowego domu. Niestety, po ataku morskiego potwora wesoła ekipa wylądowała na obcym lądzie, rządzonym przez plemię Kameponów. Ponownie armia bohaterów musi walczyć o przetrwanie.

Mechanika

Oczywiście naszym zadaniem jest jej pomóc – musimy poprowadzić dzielne istoty do boju. Dokonujemy tego wybijając odpowiedni rytm, używając przycisków na padzie. W Patapon 2 Remastered autorzy wprowadzili dodatkowy łatwy poziom trudności oraz kilka innych uproszczeń. Gra nie jest więc za trudna, tym bardziej, że śmierć jest tutaj tylko tymczasowa i w razie porażki nasza główna postać odradza się po pewnym czasie.

Oprócz tego przygotowano kilka nowych jednostek – latającego Toripona, siejącego spustoszenie Robotpona i władającego magią Mahopona. Wprowadzono również drzewko ewolucyjne, prowadzące do odblokowania poszczególnych typów jednostek. Uzyskać możemy w sumie prawie 50 rzadkich okazów Pataponów, około 500 przedmiotów i elementów uzbrojenia przydających się podczas walki w ponad 80 rozbudowanych misjach.

Autorzy stworzyli także kilku nowych przeciwników, których podobnie jak w części pierwszej pokonamy wykonując specjalne kombinacje ciosów. W wielu przypadkach bierzemy także udział w rytmicznych pojedynkach różnego rodzaju. Dzięki dużej ilości nowych elementów gra zapewnia około 20 godzin wciągającej zabawy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 GB

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Patapon 2 Remastered cena w dniu premiery: 63,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Patapon 2 Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.