Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2017, 11:23

autor: Góral

Zapowiedziano Patapon 2 Remastered

Firma Sony zapowiedziała grę Patapon 2 Remastered, czyli odświeżoną wersję produkcji znanej z handhelda PSP. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na konsoli PlayStation 4.

Pod koniec 2016 roku firma Sony zapowiedziała remastery kilku gier, w tym pierwszej części Patapon. Odświeżona jedynka jest już dostępna od kilku miesięcy i najwidoczniej poradziła sobie całkiem nieźle, bo doczekaliśmy się ujawnienia (dzięki, Gematsu) Patapon 2 Remastered. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na konsoli PlayStation 4 i zaoferuje poprawioną grafikę działającą w rozdzielczości 1080p (dynamiczne 4K na PlayStation 4 Pro). Cała reszta pozostanie właściwie taka sama, jak w oryginale wydanym w 2008 roku na handheldzie PSP.

Patapon 2 Remastered ukaże się w przyszłym roku, ale nie wiemy, kiedy dokładnie. - Zapowiedziano Patapon 2 Remastered - wiadomość - 2017-12-11
Patapon 2 Remastered ukaże się w przyszłym roku, ale nie wiemy, kiedy dokładnie.
Patapon 2 Remastered w skrócie:
  • odświeżona wersja gry z 2008 roku;
  • mieszanka strategii z grą rytmiczną;
  • ukaże się na PlayStation 4 w 2018 roku.

Przypominamy, że seria Patapon to niecodzienna mieszanka gier strategicznych i rytmicznych. Gracze kierują tytułowymi Pataponami, którzy walczą z rozmaitymi przeciwnikami przy użyciu włóczni, łuków itd. Rozkazy wydajemy im, wystukując przyciskami odpowiedni rytm. W ten sposób nakazujemy im np. atakować, wycofać się, skakać czy bronić się. W dwójce pojawiło się kilka nowych jednostek, w tym magowie i roboty, co wraz z tymi z jedynki tworzy całkiem pokaźny zbiór. Dodatkowo podopiecznych można ulepszać, a nawet ewoluować w nowe formy.

Swego czasu cykl cieszył się sporym zainteresowaniem i doczekał się trzech odsłon. Liczymy więc, że Sony pójdzie za ciosem i w grudniu przyszłego roku zapowie remaster wypuszczonej w 2011 roku gry Patapon 3. Jeżeli jeszcze nie mieliście do czynienia z tą marką, to zremasterowaną pierwszą część nabędziecie obecnie w PlayStation Store za 63 zł.