Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2017, 11:40

MechWarrior 5: Mercenaries pojawi się pod koniec przyszłego roku

Właśnie dowiedzieliśmy się, że gra MechWarrior 5: Mercenaries powinna zadebiutować pod koniec przyszłego roku. Tytuł posiadać będzie również pełne wsparcie dla modów, a także kooperacyjny tryb multiplayer.

O MechWarrior 5: Mercenaries dowiedzieliśmy się w ubiegłym roku. Studio Piranha Games zapowiedziało wówczas, że poza rozwijaniem sieciowego projektu MechWarrior Online zajmie się również czymś, co zadowoli starych fanów, którzy od kilkunastu lat czekają na nową numerowaną odsłonę serii MechWarrior. Deweloperzy pokazali wówczas pierwszy zapis rozgrywki z wersji pre-alfa, którą zbudowano na silniku Unreal Engine 4. Zaznaczyli również wówczas, że prace nad tytułem znajdują się na bardzo wczesnym etapie.

Na zorganizowanym w ten weekend spotkaniu z fanami na konwencie MechCon 2017 potwierdzili, że gra powinna pojawić się na komputerach PC w grudniu 2018 roku. Nie wiemy jednak, czy zadebiutuje ona wówczas pod postacią pełnej komercyjnej wersji, czy też może trafi np. do programu wczesnego dostępu.

Podczas konwentu twórcy potwierdzili także, że MechWarrior 5: Mercenaries ma wspierać mody i zostanie w pełni zintegrowane ze steamowym warsztatem, co znacząco ułatwi korzystanie z przeróżnych fanowskich modyfikacji. Poza możliwością rozgrywki w pojedynkę do zabawy zaprosimy także przyjaciół. Gra ma posiadać bowiem kooperacyjny tryb multiplayer, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób. Podczas kolejnych misji znajomi zastąpią towarzyszy w oddziale, których kontroluje komputerowe AI.

Przypomnijmy, że akcja MechWarrior 5: Mercenaries rozgrywa się w 3015 roku, w odległym zakątku naszej galaktyki. O kontrolę nad nim od setek lat walczy ze sobą zaciekle pięć zdeterminowanych frakcji. Podczas zabawy wcielamy się w młodego najemnika, dopiero rozpoczynającego karierę pilota mechów. Jego jedyną motywacją jest chęć zysku.

Podczas kampanii otrzymamy pełną swobodę przyjmowania misji zlecanych przez wszystkie frakcje biorące udział w konflikcie. Zarobione pieniądze wydamy na naprawy, ulepszanie podzespołów oraz zakup nowych mechów. Wraz z postępami w rozgrywce powoli rosnąć ma nasza reputacja, co otworzy dostęp do coraz lepiej płatnych zadań. Działanie na własną rękę nie będzie należało do łatwych wyzwań. Wymiana i konserwacja sprzętu ma być droga, więc podczas misji zwycięstwo nie będzie jedynym priorytetem. Konieczne okaże się unikanie dużych uszkodzeń, a także oszczędne korzystanie z uzbrojenia.

  1. Oficjalna strona MechWarrior 5: Mercenaries