Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2017, 09:40

autor: Adrian Werner

Patapon Remastered zadebiutuje 1 sierpnia

Wreszcie poznaliśmy datę premiery Patapon Remastered. Odświeżona wersja tego klasyka z PSP ukaże się na 1 sierpnia, wyłącznie na PlayStation 4.

Gra ukaże się za dwanaście dni. - Patapon Remastered zadebiutuje 1 sierpnia - wiadomość - 2017-07-20
Gra ukaże się za dwanaście dni.
PATAPON REMASTERED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sony Interactive Entertainment
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PlayStation 4
  5. Data premiery: 1 sierpnia 2017 r.

Pod koniec zeszłego roku, podczas imprezy PlayStation Experience 2016, firma Sony sprawiła nam sporą niespodziankę zapowiadając, że na PlayStation 4 zmierza Patapon Remastered, czyli odświeżona wersja jednej z najlepszych gier wydanych na PlayStation Portable. Teraz wreszcie ujawniono datę premiery. Gra trafi do sprzedaży 1 sierpnia.

Patapon Remastered sprzedawane będzie jedynie w dystrybucji cyfrowej, w cenie 14,99 dolarów, czyli około 55 złotych. Posiadacze abonamentu PS Plus otrzymają 20-procentową zniżkę i zapłacą 11,99 dolarów (ok. 44 zł).

Patapon Remastered zadebiutuje 1 sierpnia - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Patapon zadebiutowało w lutym 2008 roku na konsoli przenośnej PlayStation Portable. Była to jedna z najlepszych oraz najbardziej unikalnych produkcji dostępnych na tę platformę i stanowiła dobry powód do nabycia tego urządzenia.

Gra doczekała się dwóch kontynuacji – Patapon 2 wydano kilka miesięcy później, w listopadzie 2008 roku, a w 2011 r. otrzymaliśmy Patapon 3. Wszystkie te produkcje opracowano z myślą o PlayStation Portable, ale wersje cyfrowe trylogii działają bez problemu na PlayStation Vita.

W porównaniu z pierwowzorem, Patapon Remastered zaoferuje przede wszystkim ulepszenia graficzne. Na PlayStation 4 ma działać w rozdzielczości 1080p, a użytkownicy PlayStation 4 Pro będą cieszyli się pełnym 4K. Ponadto sterowanie zostanie przerobione tak, aby w pełni wykorzystywało możliwości pada DualShock 4.

  1. Oficjalna strona gry