Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2017, 09:55

The Surge od teraz z wersją demo na wszystkich platformach

Studio Deck13 udostępniło demo swojego futurystycznego soulslike’a na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Deweloper obiecuje godziny darmowej zabawy.

The Surge od teraz z wersją demo na wszystkich platformach - ilustracja #1

The Surge od znanego z Lords of the Fallen Deck13 to tegoroczna pozytywna niespodzianka. Osadzona w świecie science fiction wariacja na temat modelu rozgrywki znanego z Dark Souls nie poprzestaje na kopiowaniu starych rozwiązań, ale oferuje też własne, dzięki czemu wyróżnia się na tle innych gier z gatunku. Choć twórcom nie udało się ustrzec pewnych błędów, to jednak ogólne wrażenie jest dobre. W naszej recenzji przyznaliśmy temu tytułowi ocenę 7/10, zaś w serwisie Metacritic może się on pochwalić średnią na poziomie 73-74, w zależności od platformy. Zresztą, czy naprawdę trzeba kogoś zachęcać do łażenia w pancerzu wspomaganym i rozwalania robotów po to, by wykorzystać ich kończyny w roli broni?

Jeśli ciągle masz wątpliwości, czy The Surge jest grą dla ciebie, to mamy dobre wieści: na każdej z platform (PS4, Xboksie One oraz PC) można już wypróbować darmową wersję demonstracyjną. Posiadacze komputerów osobistych znajdą ją na Steam, zaś gracze konsolowi powinni oczywiście udać się na profil gry w usłudze PSN lub Xbox Live. Jak chwali się deweloper Deck13, demo zawiera godziny zawartości. Dodatkowo posiadacze PS4 Pro otrzymali wybór pomiędzy dynamiczną rozdzielczością 4k lub 60 klatkami animacji na sekundę w trybie 1080p – a warto przy tym nadmienić, że gra jest chwalona przez ekspertów za świetne korzystanie z mocy nowego modelu PlayStation 4. Wersja demonstracyjna The Surge obsłuży także HDR.

Przed podjęciem decyzji o ściągnięciu dema warto rzucić okiem na trailer udostępniony przy okazji majowej premiery oraz nasze pierwsze wrażenia z grudnia zeszłego roku.