Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2017, 10:10

autor: Góral

Przegląd recenzji Splatoon 2 - Nintendo dostarczyło kolejny hit na Switcha

Firma Nintendo po raz kolejny nie zawiodła i dostarczyła następną udaną produkcję na konsolę Switch. Splatoon 2, czyli wesoła strzelanka przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze, daje radę i zbiera bardzo dobre opinie w mediach.

Splatoon 2 to kolejna udana produkcja na Switcha. - Przegląd recenzji Splatoon 2 - Nintendo dostarczyło kolejny hit na Switcha - wiadomość - 2017-07-20
Splatoon 2 to kolejna udana produkcja na Switcha.

Jutro na konsoli Nintendo Switch ukaże się strzelanka Splatoon 2 – kontynuacja udanej produkcji z 2015 roku. Embargo na recenzje zostało zniesione, więc w sieci pojawiło się sporo tekstów traktujących o nowej produkcji „Ninny”. Zgodnie z oczekiwaniami, japoński gigant nie zawiódł i dostarczył kolejną bardzo dobrą grę. Średnia w serwisie Metacrtitic, wyciągnięta na podstawie 50 recenzji, wynosi 84 punkty. Z czego najbardziej zadowoleni są recenzenci?

Główną atrakcją jest oczywiście sam gameplay, w którym kierujemy ludzikami potrafiącymi nurkować w farbie służącej do malowania map oraz atakowania przeciwników. Zasady zabawy nie różnią się od tych z jedynki, ale pojawiły się nowe moce, bronie przeszły pewne zmiany, a dodatkowo doczekaliśmy się wariacji na temat Hordy, w postaci Salmon Run. Oprócz tego rozbudowaniu uległ tryb singleplayer, aczkolwiek w dalszym ciągu stanowi on swego rodzaju trening – osoby oczekujące pełnoprawnej kampanii fabularnej raczej będą zawiedzione. Poza tym gra prezentuje się naprawdę dobrze – zarówno na małym ekranie w trybie przenośnym, jak i na telewizorze po podłączeniu konsoli do stacji dokującej.

Wady oczywiście są, w końcu żadna gra nie jest idealna. Nasz recenzent narzeka np. na słaby matchmaking w trybie wolnej zabawy, łączący nas z graczami znajdującymi się na rozmaitych poziomach doświadczenia – często tymi dużo bardziej doświadczonymi. Niektórzy wypominają też wspomniany wcześniej singleplayer oraz brak poważniejszych zmian w stosunku do pierwszej części. Nie są to jednak niedoróbki w większy sposób wpływające na ogólny odbiór Splatoon 2. Jeżeli więc szukacie porządnej strzelanki do zabawy w multiplayerze na Switchu, to obecnie nie znajdziecie niczego lepszego.

Wybrane recenzje Splatoon 2: