Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2017, 11:16

autor: Aquma

Premiera Path of Exile: The Fall of Oriath już w sierpniu

Fani popularnego darmowego hack'n'slasha Path of Exile nie będą musieli długo czekać na kolejny dodatek. Olbrzymia aktualizacja zatytułowana The Fall of Oriath zostanie udostępniona 4 sierpnia.

Premiera Path of Exile: The Fall of Oriath już w sierpniu - ilustracja #1

Path of Exile to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najlepszych klonów Diablo na rynku. Stworzona przez Grinding Gear Games gra cieszy się dużą sympatią tak fanów gatunku, jak i recenzentów, czego najlepszym dowodem może być średnia w serwisie Metacritic na poziomie 86%. W naszej recenzji przyznaliśmy tej grze notę bliską maksymalnej. Od czasu swojej premiery w październiku 2013 roku omawiany tytuł jest też konsekwentnie rozwijany. Zbliżająca się, gigantyczna aktualizacja stanowi kontynuację tego trendu. W The Fall of Oriath zagramy 4 sierpnia, czyli tylko odrobinę później niż początkowo planował deweloper.

Dwa razy więcej radości

Nowy dodatek to, słowami twórców, „sześć aktów i cała masa mordów na bogach”. Kampania Path of Exile będzie miała teraz 10 rozdziałów - co oznacza, że rozszerzenie de facto podwaja dotychczasową zawartość! Nowe przygody zabiorą graczy do bardzo odmiennych wizualnie lokacji: od mroźnych gór, przez pradawne świątynie, aż po pogrążone w anarchii ulice miasta. Co ciekawe, niektóre z rzeczy, które będziemy mieli okazję zobaczyć stanowią bezpośredni rezultat poprzednich działań naszej postaci. Dla przykładu, znana z aktu pierwszego, śmierdząca sadzawka w rozdziale 6. przyjmuje postać pięknego lasu – wszystko dzięki temu, że nad terenem nie panuje już boss, którego kiedyś zabiliśmy. Zmiany nie mają przy tym charakteru wyłącznie wizualnego; mogą też otwierać niedostępne wcześniej przejścia.

W nowych miejscach na eksterminację oczekuje 24 bossów, spośród których 16 to tak zwani Starzy Bogowie. Czterech z nich wykończymy w ramach kampanii, zaś na pozostałych można będzie zapolować wedle własnego uznania. A warto będzie to robić, bowiem ubicie każdego z nich wiąże się z konkretnymi profitami – nowymi, zróżnicowanymi mocami i zdolnościami dla naszej postaci, które pomogą nam w dalszej wędrówce.

Koniec pewnej ery

Nadchodząca aktualizacja ma również duże znaczenie z perspektywy fabuły przedstawionej w grze – tytułowe wygnanie (ang. exile) postaci gracza dotyczyło przecież właśnie krainy Oriath. Będziemy więc mieli okazję wrócić do domu… i zemścić się na tych, którzy nas z niego wyrzucili. The Fall of Oriath stanowi tym samym zakończenie głównego wątku fabularnego (który i tak ciągnął się znacznie dłużej, niż pierwotnie planowano – początkowo gra miała skończyć się na 5 akcie) i otwiera zupełnie nowy rozdział w historii Path of Exile.

Przy okazji ogłoszenia daty premiery twórcy udostępnili także dwuminutowy trailer.

Posiadacze komputerów PC (gra nie jest dostępna na innych platformach) mogą pobrać Path of Exile za darmo ze strony dewelopera lub za pośrednictwem platformy Steam. Co bardziej niecierpliwi gracze mają także możliwość wypróbowania wcześniej dodatku – by to zrobić wystarczy wyłożyć 30 dolarów (około 110 zł) na Supporter Pack, dzięki czemu uzyskamy dostęp do zamkniętej bety.