Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2017, 09:30

autor: AlexB

Blizzard rozpocznie proces wygaszania wsparcia dla Windowsa XP i Vista w październiku

Firma Blizzard Entertainment potwierdziła, że w tym roku oficjalnie zakończy wsparcie dla systemów operacyjnych Windows XP oraz Vista w grach World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone i Heroes of the Storm. Proces ten rozpocznie się w październiku.

W lutym firma Blizzard Entertainment poinformowała, że jeszcze w tym roku zakończy oficjalne wsparcie dla dwóch starszych systemów operacyjnych Microsoftu – Windowsa XP oraz Windowsa Vista – w pięciu grach: World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone i Heroes of the Storm. Nie dowiedzieliśmy się jednak wówczas, kiedy dokładnie ma to nastąpić. Gigant z Irvine trzymał użytkowników starszych OS-ów w niepewności aż do wczoraj. Na forum battle.net Nate Valenta, specjalista od kontaktów ze społecznością w firmie Blizzard Entertainment, ogłosił, że proces zaprzestawania wsparcia dla Windowsa XP oraz Windowsa Visty rozpocznie się w październiku. Wszystko zostanie przeprowadzone według ustalonego harmonogramu, który przedstawiciele Blizzarda szczegółowo zaprezentują w przyszłości. Należy zaznaczyć, że wraz z końcem oficjalnego wsparcia wymienione wyżej tytuły przestaną działać na systemach starszych niż Windows 7, dlatego też Valenta gorąco zachęca ich posiadaczy do zaktualizowania OS-ów do którejś z nowszych wersji.

Większość gier Blizzarda przestanie wkrótce działać na systemach starszych niż Windows 7. - Blizzard rozpocznie proces wygaszania wsparcia dla Windowsa XP i Vista w październiku - wiadomość - 2017-07-20
Większość gier Blizzarda przestanie wkrótce działać na systemach starszych niż Windows 7.

Wiadomość o zakończeniu przez firmę Blizzard Entertainment wsparcia dla Windowsa XP oraz Vista z pewnością nie należała do zbyt szczęśliwych dla ich posiadaczy. Warto przypomnieć, że XP był swego czasu najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie i do dziś cieszy się ogromnym poważaniem w niektórych kręgach. Jak tłumaczy Valento, właśnie dlatego Blizzard tak długo wstrzymywał się z zaprzestaniem wspierania tego systemu i jego bezpośredniego następcy. Jednak należy pamiętać, że nawet sam Microsoft skończył wydawać oficjalne duże aktualizacje do tych OS-ów (w przypadku XP stało się to w 2009 roku, Vistę natomiast ten los spotkał w 2012), dlatego też Blizzard ostatecznie podjął taką a nie inną decyzję. Poza tym, jak zauważył Valento, większość miłośników gier giganta z Irvine i tak już przeszła na nowsze systemy operacyjne (Windowsa 7, 8 lub 10), zatem dodatkowy nakład prac w celu tworzenia uaktualnień do gier na XP oraz Vistę stał się po prostu nieopłacalny.