Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2017, 10:31

autor: Góral

Blizzard kończy ze wspieraniem systemów Windows XP i Vista

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że w tym roku zaprzestanie dalszego wspierania systemów operacyjnych Windows XP i Vista w grach World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone: Heroes of Warcraft i Heroes of the Storm.

Mamy złe wieści dla fanów gier studia Blizzard Entertainment korzystających z systemów operacyjnych Windows XP i Windows Vista. Firma poinformowała, że wkrótce rozpocznie się proces, którego celem będzie zakończenie wsparcia dla obu OS-ów w następujących produkcjach: World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone: Heroes of Warcraft i Heroes of the Storm. Wyjaśniono, że spora część osób, których komputery działały w oparciu o jeden ze wspomnianych systemów przesiadła się na nowsze oprogramowanie Microsoftu (Windows 7, 8 lub 10), więc najwidoczniej firmie nie opłaca się dalsze wspieranie starszych wersji. Po wejściu w życie zmian (nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi), wymienione tytuły przestaną działać na XP i Viście, więc, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to chyba czas najwyższy dokonać przesiadki na nowszy OS, ewentualnie przygotować się na pożegnanie z tymi grami.

World of Warcraft w tym roku przestanie działać na systemach operacyjnych Windows XP i Vista. - Blizzard kończy ze wspieraniem systemów Windows XP i Vista - wiadomość - 2017-02-18
World of Warcraft w tym roku przestanie działać na systemach operacyjnych Windows XP i Vista.

Windows XP to jeden z najpopularniejszych i najlepszych systemów operacyjnych w historii. OS zadebiutował w 2001 roku i przez wiele lat służył użytkownikom komputerów na całym świecie. Ostatnią wersją jest Service Pack 3 z 2008 roku. Wsparcie dla systemu zakończyło się w 2009 roku, choć jeszcze do 2014 roku gigant z Redmond zapewniał tak zwane rozszerzone wsparcie.

Z kolei Windows Vista uważany jest za mniej udany system operacyjny, który ukazał się pod koniec 2006 roku, ale szybko został zastąpiony Windowsem 7. Mainstreamowe wsparcie zakończono w 2012 roku, a rozszerzone potrwa jeszcze do kwietnia bieżącego roku.